Lijn 15 Eindhoven Station - Veldhoven MMC
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Toekomstige buslijn 15 | |
Vervoerder(s) | Hermes |
Concessie | Zuidoost-Brabant |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Eindhoven |
Materieel | Onbekend |
Rijdt vanaf | 11 december 2016 |
Voorganger(s) | 15, 19 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zaterdagavond | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Zondagavond | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 15 rijdt van station Eindhoven via de wijken Schrijversbuurt, Bennekel, Genderbeemd, Veldhoven City Centrum en Dorp naar het Maxima Medisch Centrum in Veldhoven.
Tussen Eindhoven Station en halte Gagelbosch wordt een gezamenlijke dienstregeling gereden met lijn 16.
Route
Halte | ||
Eindhoven, Station | ||
Eindhoven, Witte Dame | ||
Eindhoven, Keizergracht | ||
Eindhoven, Piazza | ||
Eindhoven, Vrijstraat | ||
Eindhoven, Grote Berg | ||
Eindhoven, Heilig Hartkerk | ||
Eindhoven, Rivierstraat | ||
Eindhoven, Camphuysenstraat | ||
Eindhoven, Bayeuxllaan | ||
Eindhoven, Sibeliuslaan | ||
Eindhoven, Nicolaistraat | ||
Eindhoven, Vedristraat | ||
Eindhoven, Palestrinast | ||
Eindhoven, Gagelbosch | ||
Eindhoven, Akerendam | ||
Eindhoven, Genderhof | ||
Eindhoven, Croy | ||
Eindhoven, Cranendonck | ||
Veldhoven, De Run 1100 | ||
Veldhoven, Julianastraat | ||
Veldhoven, Hagendorenseweg | ||
Veldhoven, City Centrum | ||
Veldhoven, Burgemeester van Hoofflaan | ||
Veldhoven, Abdijlaan | ||
Veldhoven, Europalaan | ||
Veldhoven, Pastorielaan | ||
Veldhoven, Runstraat | ||
Veldhoven, ASML-gebouw 4 | ||
Veldhoven, MMC Veldhoven |
Geschiedenis
2017
Met ingang van de nieuwe concessie werd het eindpunt van lijn 15 gewijzigd naar Maxima Medisch Centrum Veldhoven. Het vervallen deel door Veldhoven Dorp, via de Dorpstraat werd overgenomen door lijn 18. In Eindhoven werd voortaan de route van lijn 19 gereden tussen Eindhoven station en Gagelbosch, via de Schrijversbuurt en De Bennekel, in een gezamenlijke dienstregeling met lijn 16. De frequentie in de avond en op zondag werd verlaagd naar 1x/uur.