Lijn 103 Spijkenisse Maaswijk - Rockanje Strand
Voormalige buslijn 103 | |
Vervoerder(s) | ZWN (1989 - 1994), ZWN-Groep (1994 - 1999) |
Regio's | Rotterdam, Voorne-Putten |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 28 mei 1989 t/m 28 februari 1998 |
Voorganger(s) | 103 |
Opvolger(s) | 84, 103 |
Frequenties
| |
Spits | 1-3x/uur |
Dal | 1-3x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 1-3x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 103 reed van Hoogvliet via Spijkenisse, Heenvliet, Zwartewaal, Brielle en Oostvoorne naar Rockanje.
Dienstregeling
- Dagelijks werd slechts 1x/uur gereden tussen Brielle en Rockanje. In de avonduren werd tussen Spijkenisse Centrum en Rockanje 1x/uur gereden.
- Gedurende de zomermaanden werd in Rockanje na het Strand 1x/uur verder gereden naar de Tweede Slag.
Route
Halte | ||
Spijkenisse, Maaswijkweg | ||
Spijkenisse, Annie Romein-Verschoorlaan | ||
Spijkenisse, Drogendijk | ||
Spijkenisse, Joke Smitlaan | ||
Spijkenisse, Rivierlaan | ||
Spijkenisse, IJsselstraat | ||
Spijkenisse, Donaulaan | ||
Spijkenisse, Metro Centrum | ||
Spijkenisse, Den Oert | ||
Spijkenisse, Eerste Heulbrugstraat | ||
Spijkenisse, Rozenlaan | ||
Spijkenisse, Willemshoevelaan | ||
Spijkenisse, Anjerplein | ||
Spijkenisse, Sportlaan | ||
Spijkenisse, Halfweg II | ||
Spijkenisse, Laanweg/Groene Kruisweg | ||
Geervliet, Geervliet | ||
Heenvliet, Heenvliet | ||
Heenvliet, Brug Voorns Kanaal | ||
Zwartewaal, Dorp | ||
Vierpolders, Groene Kruisweg | ||
Brielle, Nieuwland | ||
Brielle, Centrum (tot 1996: Busstation) | ||
Brielle, Busstation Rugge | ||
Brielle, Prinsestee | ||
Oostvoorne, Kleidijk | ||
Oostvoorne, Brielseweg | ||
Oostvoorne, De Ruy | ||
Oostvoorne, Voorweg | ||
Oostvoorne, Heveringseweg | ||
Oostvoorne, Berkenrode | ||
Rockanje, Boomweg | ||
Rockanje, Walestein | ||
Rockanje, Dorpsplein | ||
Rockanje, Alardusdreef | ||
Rockanje, Strand | ||
Rockanje, Tweede Slag |
Geschiedenis
Op 28 mei 1989 werd de route van lijn 103 in Spijkenisse aangepast. Komende vanuit Brielle werd voortaan niet meer naar Hekelingen gereden, maar naar de nieuwe VINEX-wijk Maaswijk in het zuidoosten van Spijkenisse. Buiten Spijkenisse veranderde niets in de route of dienstregeling en bleef de lijn in combinatie met lijn 109 elke 20 minuten rijden. Daarnaast werd de frequentie in de avonduren op het streektraject tussen Spijkenisse en Rockanje verlaagd naar een uurdienst.
Op 23 mei 1993 werd de frequentie op zondag tussen Brielle en Rockanje verlaagd naar 1x/uur. Slechts tijdens de zomermaanden bleven hier in de drukste richting enkele extra ritten rijden, zodat dan wel elk half uur werd gereden.
Op 29 mei 1994 werden alle ritten van lijn 109 geïntegreerd in deze buslijn, waardoor eerstgenoemde lijnnummer geheel kwam te vervallen. Van maandag t/m zaterdag overdag ging de frequentie tussen Spijkenisse en Brielle hierdoor omhoog naar een 20-minutendienst en op zondag overdag bleef de frequentie gehandhaafd op een halfuursdienst op dit traject. In de avonduren na 21:30 werd de halfuursdienst tussen Spijkenisse Centrum en Brielle echter verlaagd naar 1x/uur vanwege de geringere bezetting. Binnen Spijkenisse (Metro Centrum - Maaswijk) bleef wel elk half uur een bus rijden.
Op 1 november 1994 fuseerden Westnederland en ZWN tot het nieuwe ZWN-Groep. Per 28 mei 1995 kwam een eerste nieuwe dienstregeling uit onder deze nieuwe vervoerder. Deze lijn bleef (vrijwel) ongewijzigd rijden. Alleen in de Maaswijk te Spijkenisse werd de route nogmaals doorgetrokken; het eindpunt lag voortaan bij de halte Maaswijkweg in het noordoosten van deze wijk.
Op 1 maart 1998 werd op Voorne-Putten een geheel nieuwe dienstregeling geïntroduceerd, waarbij de metro een belangrijke graadmeter voor het busvervoer werd. De streeklijnen gingen in Spijkenisse de meest rechtstreekse route rijden, met een goede aansluiting op de metro (+-4 minuten) en de stadslijnen namen de lokale routes over. Op die datum werd de route in Spijkenisse ingekort tot metrostation Centrum, doorgaande reizigers naar de Maaswijk moesten overstappen op de nieuwe lijn 84. Ook ging de lijn van maandag t/m zaterdag overdag niet meer via Spijkenisse Noord rijden, maar rechtstreeks via de N218. Vanuit Brielle gingen praktisch alle ritten buiten de spitsuren verder rijden naar Rockanje en niet ten laatste ging de lijn in Spijkenisse altijd via de rechtstreekse route rijden, de route via de Eerste Heulbrugstraat kwam te vervallen.