Lijn 43 Rotterdam Zuidplein - Zuid-Beijerland Dorp
Voormalige buslijn 43 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Regio's | Rotterdam, Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 26 augustus 1979 t/m ... |
Voorganger(s) | 38 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Lijn 38 reed van Rotterdam via Mijnsheerenland, Westmaas, Klaaswaal en Numansdorp naar Zuid-Beijerland.
Dienstregeling
- Tussen Numansdorp en Zuid-Beijerland werd in de spitsuren 1x/uur gereden en op alle overige momenten 1x per 2 uur.
- In de avonduren en op zondag werd alleen gereden tussen (Zuid-Beijerland) Numansdorp en Heinenoord.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Mijnsheerenland, Mijnsheerenland | ||
Westmaas, Westmaas | ||
Klaaswaal, Klaaswaal | ||
Numansdorp, Middelsluis | ||
Numansdorp, Voorstraat | ||
Zuid-Beijerland, Zuid-Beijerland |
Geschiedenis
Op 26 augustus 1979 werd de oude lijn 38 vernummerd naar 43. In de route en dienstregeling vonden vrijwel geen wijzigingen plaats, alleen in de spitsuren werd de frequentie gedeeltelijk verhoogd. Tijdens de stille uren werd de frequentie echter gedeeltelijk verder teruggebracht. Het vrijgekomen lijnnummer kon vervolgens gebruikt worden voor een nieuwe buslijn op het eiland Goeree-Overflakkee.