Lijn 161 Amsterdam Centraal Station - Uithoorn Busstation
Versie door Etienne (overleg | bijdragen) op 6 mrt 2016 om 18:22 (Nieuwe pagina aangemaakt met '{{VLijnInfo |nacht=ja |lijnnr=161 |route=Amsterdam - Amstelveen - Uithoorn |vervoerder=Centraal Nederland |regio=Amstelland-Meerlanden |lijnsoort=Nachtbus |peri...')
Voormalige nachtbuslijn 161 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio | Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Nachtbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 23 mei 1993 t/m ... |
Voorganger(s) | 170 |
Frequenties
| |
Vrijdagnacht | 2-4x/nacht |
Zaterdagnacht | 1-4x/uur |
De lijn reed in de nacht na de genoemde dag(en) |
---|
Lijn 161 reed van Amsterdam via Amstelveen naar Uithoorn.
Dienstregeling
- In de nacht van vrijdag op zaterdag en zaterdag op zondag reden vier ritten van Amsterdam naar Uithoorn en twee ritten terug.
- In de nacht van zaterdag op zondag werd 2x/uur vanaf het Centraal Station vertrokken en ook 2x/uur vanaf het Leidseplein. Ook reden twee ritten terug naar Amsterdam.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, Kalfjeslaan | ||
Amstelveen, Plein 1960 | ||
Amstelveen, Poortwachter | ||
Uithoorn, Achterberglaan | ||
Uithoorn, Busstation |
Geschiedenis
Op 23 mei 1993 werden de nachtritten van lijn 170 (Amsterdam - Uithoorn) afgesplitst en ondergebracht bij het nieuwe lijnnummer 161. De frequenties en route doordeweeks bleven ongewijzigd, maar in het weekeinde werd de dienstregeling flink verhoogd. Voortaan ging elk kwartier een rit naar Uithoorn rijden, terwijl er (ongewijzigd) slechts twee ritten terug bleven rijden.