Lijn 72 Soest Winkelcentrum Overhees - Blaricum De Maten
Versie door Etienne (overleg | bijdragen) op 20 feb 2016 om 16:38 (Nieuwe pagina aangemaakt met '{{VLijnInfo |route=Soest - Baarn - Eemnes - Laren - Blaricum |lijnnr=72 |vervoerder=Centraal Nederland |regio=Oost-Utrecht |regio2=Gooi- en Vechtstreek |lijnsoo...')
Voormalige buslijn 72 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Oost-Utrecht, Gooi- en Vechtstreek |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 27 mei 1990 t/m ... |
Voorganger(s) | 72, 73, 77 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 72 reed van Soest via Baarn, Eemnes en Laren naar Blaricum.
Route
Halte | ||
Soest, Winkelcentrum Overhees | ||
Soest, Raadhuisplein | ||
Soest, Colenso | ||
Baarn, Station | ||
Baarn, Eemeroord/Nieuweroord | ||
Eemnes, Gemeentehuis | ||
Eemnes, Simonsveen | ||
Laren, Brink | ||
Laren, Theodotion | ||
Blaricum, Ziekenhuis Gooi-Noord | ||
Blaricum, Naarderweg | ||
Blaricum, De Maten |
Geschiedenis
Op 27 mei 1990 werden (delen van) de bestaande lijnen 72, 73, 77 samengevoegd tot één nieuwe lijn 72 tussen Soest, Baarn, Eemnes, Laren en Blaricum. Deze nieuwe lijn ging met de zogenoemde Neoplans rijden in een frequentie van 1x/uur op werkdagen overdag een 1x per 2 uur op de overige tijdstippen. Hierdoor bleef tevens de verbinding Soest - Baarn in stand.