Lijn 161 Deventer Station - Zwolle Station
Buslijn 161 | |
Vervoerder(s) | Syntus |
Concessie | Midden Overijssel |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Voorganger(s) | 131 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 161 rijdt van Deventer via Diepenveen, Boskamp, Olst, Den Nul, Wijhe en Windesheim naar Zwolle.
Route
Halte | ||
Deventer, Station | ||
Deventer, Schurenstraat | ||
Deventer, Keizerspad | ||
Deventer, Havezatelaan | ||
Diepenveen, Wetermansweg | ||
Diepenveen, Centrum | ||
Diepenveen, Sallandsweg | ||
Diepenveen, Baerselmansweg | ||
Diepenveen, Molenveldsweg | ||
Boskamp, Randerstraat | ||
Boskamp, Langedijk | ||
Boskamp, Hengforderweg | ||
Boskamp, Puinweg 1 | ||
Boskamp, Puinweg 2 | ||
Boskamp, Hoenlo | ||
Boskamp, Overkempe | ||
Olst, Jan Hooglandstraat | ||
Olst, Station (alleen op vrijdag) | ||
Olst, Centrum (niet op vrijdag) | ||
Olst, Wethouder A.G. Dekkerlaan | ||
Olst, Veerweg | ||
Den Nul, Holstweg | ||
Den Nul, Bezoekerscentrum | ||
Den Nul, Scherpenzeelseweg | ||
Wijhe, De Enk | ||
Wijhe, De Lange Slagen | ||
Wijhe, Zandhuisweg | ||
Wijhe, Boerhaar | ||
Wijhe, Peperkamp | ||
Wijhe, Raalterweg | ||
Wijhe, Langstraat | ||
Wijhe, Het Weijtendaal | ||
Wijhe, Langstraat | ||
Wijhe, Oprit Dijk | ||
Wijhe, Overweg NS | ||
Wijhe, Zuidberg | ||
Wijhe, Herxen | ||
Wijhe, Herxerenk | ||
Windesheim, Brug | ||
Windesheim, Zuthemerweg | ||
Zwolle, Rommestraat | ||
Zwolle, IJsselcentraleweg | ||
Zwolle, Nieuwe Deventerweg/KWS | ||
Zwolle, Oldeneelallee | ||
Zwolle, Ittersumallee | ||
Zwolle, Marsweg | ||
Zwolle, Assendorperdijk | ||
Zwolle, Park De Weezenlanden | ||
Zwolle, Schuurmanstraat | ||
Zwolle, Groot Weezenland | ||
Zwolle, Station/Oostzijde |
Geschiedenis
Deze lijn werd oorspronkelijk gereden door de Salland als lijn 1. Later is deze lijn vernummerd in 31, om doublures met de VAD te vermijden. Lijn 31 is begin jaren '80 lijn 131 geworden. In de jaren '90 werd het 161. De Salland reed ook een lijn 2 van Deventer naar Zwolle. Deze reed niet via Diepenveen, maar rechtstreeks via de wijk Platvoet en de Rijksstraatweg naar Olst.
In de dienstregeling 1999/2000 werd op maandag t/m zaterdag tot ongeveer 21.00 (op zaterdag tot 18.00) een basisuurdienst gereden, in de ochtendspits reden 2 extra ritten naar Zwolle en 's middags reden 5 extra ritten naar Wijhe. Op zondag werd 1x per 2 uur gereden.
Vanaf 7 januari 2001 kwamen de nog overgebleven ritten op zondag te vervallen als gevolg van de lage bezetting.
In de dienstregeling 2004 werd op maandag t/m zaterdag overdag (tot ongeveer 19.30) een basisuurdienst gereden. In de ochtendspits reden 2 extra ritten van Wijhe naar Zwolle en 's middags 3 ritten in omgekeerde richting.