Lijn 118 Gorinchem Station - Utrecht Centraal Station (2005 - 2006)
Voormalige buslijn 118 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | DAV-gebied |
Lijnsoort | streekbus |
Materieel | Wright Commander |
Periode | 9 januari 2005 t/m 31 december 2006 |
Voorganger(s) | 118, 218 |
Opvolger(s) | 81 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 118 reed van station Gorinchem via Arkel en Meerkerk naar Vianen, vanaf Vianen werd via Utrecht Kanaleneiland Zuid naar station Utrecht Centraal gereden.
Dienstregeling
- In de ochtendspits werd 2x/uur gereden.
- In de brede spits (vanaf ca. 14.00 uur) werd van Gorinchem naar Utrecht 2x/uur gereden.
- Tussen Gorinchem en Vianen Lekbrug vormt lijn 118 op werkdagen tussen de spitsen samen met lijn 218 een halfuursdienst.
- In de ochtendspits werd van Gorinchem naar Vianen samen met lijn 218 elk kwartier gereden
- In de avondspits werd van Vianen naar Gorinchem samen met lijn 218 3x/uur gereden, echter in een onregelmatig interval.
Route
Halte | ||
Gorinchem, Station NS | ||
Gorinchem, Merwedekanaal | ||
Gorinchem, IJsbaan | ||
Arkel, Papland | ||
Arkel, Kerk | ||
Arkel, Kerkeind | ||
Arkel, School | ||
Arkel, Dam | ||
Arkel, Schotdeurenbrug | ||
Arkel, Station NS | ||
Arkel, Bloklandsepaal | ||
Arkel, Bazeldijk 21 | ||
Meerkerk, Poort van Kleef | ||
Meerkerk, Bazeldijk 52 | ||
Meerkerk, Bazeldijk 66 | ||
Meerkerk, Bazelbrug | ||
Meerkerk, Alting | ||
Meerkerk, Kranenschipbrug | ||
Meerkerk, Rustoord | ||
Meerkerk, Blommendaal | ||
Meerkerk, Postkantoor | ||
Meerkerk, Meerkerksebrug | ||
Meerkerk, Lakerveld 183 | ||
Lexmond, Veldweg | ||
Lexmond, Kortlever | ||
Lexmond, Halfweg | ||
Lexmond, Wegenwachtstation | ||
Lexmond, Driemolensweg | ||
Lexmond, De Laak | ||
Lexmond, NH Kerk | ||
Lexmond, Burg. Potstraat | ||
Lexmond, Killesteijnstraat | ||
Lexmond, De Zoom | ||
Vianen, Vijverlust | ||
Vianen, Amaliastein | ||
Vianen, Busstation Lekbrug | ||
Utrecht, Kanaleneiland Zuid | ||
Utrecht, Europaplein | ||
Utrecht, Anne Frankplein | ||
Utrecht, Balijelaan | ||
Utrecht, Bleekstraat | ||
Utrecht, Centraal Station |
Geschiedenis
Met ingang van 9 januari 2005 ging lijn 118 weer via Kanaleneiland rijden en nam lijn 218 de route via de A2 weer over. Echter bleef lijn 118 de route door Lexmond en de avondbediening verzorgen op het hele traject.
Per 1 januari 2007 werd lijn 118 omgenummerd in lijn 81. De dienstregeling bleef op wat kleine frequentieaanpassingen na ongewijzigd.