Lijn 12 Sittard Station - Stein Gemeentehuis
Voormalige buslijn 12 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 24 juni 2007 t/m 5 januari 2008 |
Voorganger(s) | 2 |
Opvolger(s) | 12 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 12 reed van Sittard een grote lusroute via Geleen, Beek, Elsloo, Stein en Urmond naar Sittard.
De tegenrichting werd verzorgd door lijn 11.
In de ochtendspits reden twee extra ritten tussen Beek en Sittard. Deze ritten reden niet tijdens de vakantieperioden.
Route
Halte | ||
↓ | Sittard, Busstation | |
Sittard, Stadsschouwburg | ||
Sittard, Technische School | ||
Sittard, Geuweg | ||
Sittard, Kleindorp | ||
Sittard, Orbis Medisch Centrum | ||
Geleen, Rijksweg Noord | ||
Geleen, Eindstraat | ||
Geleen, Pastoor Vonckenstraat | ||
Geleen, Dr. Poelslaan | ||
↓ | Geleen, Busstation | |
Geleen, Kummenaedestraat | ||
Geleen, Kluis | ||
Geleen, Boerhaavestraat | ||
Geleen, Jos Klijnenlaan | ||
Neerbeek, Prins Mauritslaan | ||
Beek, Prins Mauritslaan/Kennedylaan | ||
↓ | Beek, Centrum | |
↓ | Beek, Station | |
Elsloo, Michiel de Ruyterstraat | ||
Elsloo, Centrum | ||
Elsloo, Koolweg | ||
Elsloo, Groenewald | ||
Elsloo, Helmbloem | ||
Nieuwdorp, Steinderweg | ||
Nieuwdorp, Kerk | ||
Nieuwdorp, Suttnerstraat | ||
Stein, Gemeentehuis | ||
Stein, Drossaert Jonker van Kesselstraat | ||
Stein, Heerstraat/Kloesstraat | ||
Stein, Heerstraat Noord | ||
Urmond, Heirstraat/Mauritslaan | ||
Urmond, Brug | ||
Urmond, Postkantoor | ||
Berg a/d Maas, Julianastraat/Rozenhoek | ||
Berg a/d Maas, Julianastraat/Steegstraat | ||
Berg a/d Maas, Beatrixplein | ||
Berg a/d Maas, Bergerweg/Molenweg | ||
Einighausen Bergerweg | ||
Sittard, Stadion | ||
Sittard, Europaboulevard/Sabic | ||
↓ | Sittard, Busstation |
Geschiedenis
Na aanhoudende klachten over het geheel nieuwe lijnennet, werd per 24 juni 2007 andermaal een nieuwe dienstregeling uitgebracht. Het lijnnummer 2 werd op die datum gewijzigd naar 12. De route en dienstregeling bleven (vrijwel) ongewijzigd gehandhaafd, alleen het kleine lusje via Neerbeek kwam te vervallen.
Vanaf 6 januari 2008 ging de lijn toch weer via Neerbeek rijden, waarmee de route van lijn 17 overgenomen werd. Voordeel hiervan was dat deze plaats een frequentere busverbinding kreeg t.o.v. de oude lijn (een halfuursdienst i.p.v. uurdienst). In Stein vond voorts ook een kleine routewijziging plaats, de dienstregeling bleef ongewijzigd gehandhaafd.