Lijn 122 Den Haag Centraal Station - 's-Gravenzande Hoflaan
Voormalige buslijn 122 | |
Vervoerder(s) | ZWN-Groep |
Regio | Haaglanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 31 mei 1997 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 122 reed van Den Haag via Monster naar 's-Gravenzande.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Den Haag, Centraal Station | ||
Den Haag, Westeinde Ziekenhuis | ||
Den Haag, Leyenburg Ziekenhuis | ||
Den Haag, ZWN/Houtwijklaan | ||
Den Haag, Bloemendaal | ||
Monster, Stichting Westerhonk | ||
Monster, Acaciastraat | ||
's-Gravenzande, Naaldwijkseweg | ||
's-Gravenzande, Hoflaan |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 28 mei 1995 volgde een routewijziging, gelijktijdig met de introductie van lijn 123. Voortaan ging de lijn de gehele dag via stichting Westerhonk rijden. Samen verzorgden beide lijnen op maandag t/m zaterdag een kwartierdienst. In de avonduren en op zondag reed lijn 123 niet, dan reed lijn 122 alleen een halfuurdienst.
Op 1 juni 1997 werd deze lijn ingekort tot een lokaal traject tussen Den Haag Loosduinen en Naaldwijk. In Naaldwijk werd voortaan een goede aansluiting geboden op lijn 128 die via 's-Gravenzande naar Hoek van Holland reed. Op het overgebleven traject werd van maandag t/m zaterdag overdag elk half uur gereden en 's avonds/zondag elk uur. Tussen Den Haag en 's-Gravenzande was daarnaast ook lijn 123 een goed alternatief.