Lijn 53 Den Haag Varkenmarkt - Rotterdam Centraal Station
Voormalige buslijn 53 | |
Vervoerder(s) | Westnederland |
Regio's | Haaglanden, Rotterdam |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Opvolger(s) | 53 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 53 reed van Den Haag via 's-Gravenzande of Naaldwijk, Maasdijk, Maassluis, Vlaardingen en Schiedam naar Rotterdam.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Den Haag, Varkenmarkt | ||
Den Haag, Zuiderparklaan | ||
Den Haag, Oud Rosenburg | ||
Den Haag, Loosduinen | ||
Monster, De Tol | ||
Monster, Watergat | ||
Monster, Hortensiastraat | ||
's-Gravenzande, Vaartplein | ||
's-Gravenzande, Woutersweg | ||
Maasdijk, Nolweg | ||
Poeldijk, Groenoord | ||
Poeldijk, Dorp | ||
Naaldwijk, Hoge Geest | ||
Naaldwijk, Wilhelminaplein | ||
Naaldwijk, Galgeweg | ||
Westerlee, Westerlee | ||
Maasdijk, Verkadestraat | ||
Maasdijk, Schenkeldijk | ||
Maassluis, West | ||
Maassluis, Station | ||
Maasland, Veiling | ||
Maasland, Eendenkooi | ||
Vlaardingen, Kolpabad | ||
Vlaardingen, Verploegh Chasséplein | ||
Schiedam, Rubensplein | ||
Schiedam, Pompstation | ||
Rotterdam, Marconiplein | ||
Rotterdam, Heemraadsingel | ||
Rotterdam, Centraal Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Vanaf 28 mei 1972 gingen alle ritten voortaan via (de) Maasdijk rijden alvorens zich te splitsen in een tak via 's-Gravenzande of Naaldwijk. Op zondagochtend werd de tak via Naaldwijk niet bereden en begonnen de ritten op andere tak richting Rotterdam in 's-Gravenzande. Reizigers vanuit Den Haag kwam hier naar toe met lijn 51 die aansluiting gaf op deze lijn.
Vanaf 3 juni 1973 gingen alle ritten op zondagochtend weer van/naar Den Haag rijden.