Lijn 41 Amsterdam Europaplein - Haarlem Station
Voormalige buslijn 41 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Amsterdam, Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m ... |
Voorganger(s) | 88 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 41 reed van Amsterdam via Amstelveen, Schiphol en Badhoevedorp naar Haarlem.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Europaplein | ||
Amsterdam, A.J. Ernststraat | ||
Amstelveen, Camera Obscuralaan | ||
Amstelveen, Plein 1960 | ||
Amstelveen, KLM Hoofdkantoor | ||
Schiphol, Oost | ||
Schiphol, Schipholweg | ||
Badhoevedorp, Nieuwe Meerdijk | ||
Badhoevedorp, Pa Verkuyllaan/Kerk | ||
Boesingheliede, Dorp | ||
Haarlem, Tempeliersstraat | ||
Haarlem, Station |
Geschiedenis
Op 3 juni 1973 fuseerden de NBM en Maarse en Kroon tot het nieuwe Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem. De voormalige lijn 88 werd gesplitst in de lijnen 41 en 42. Beide lijnen reden op maandag t/m vrijdag 1x/uur het hele traject, zodat een halfuurdienst over het hele traject en 's avonds en het weekend een uurdienst. Slechts tussen Schiphol en Badhoevedorp reden beide lijnen een iets andere route.