Lijn 139 Raalte Station - Balkbrug Centrum
Voormalige buslijn 139 | |
Vervoerder(s) | VAD (en DVM: 1x/dag) |
Regio's | Salland, Noord-Overijssel |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 23 mei 1982 t/m ... |
Voorganger(s) | 135 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 139 reed van Raalte via Lemelerveld, Lemele, Ommen en Witharen naar Balkbrug.
Route
Halte | ||
Raalte, Station | ||
Raalte, Varkensmarkt | ||
Raalte, Brugstraat | ||
Raalte, Almelosestraat | ||
Raalte, Ommerweg | ||
Raalte, Lindertseweg | ||
Raalte, Weg naar Hellendoorn | ||
Raalte, Café 'De Posthoorn' | ||
Lemelerveld, Bekking | ||
Lemelerveld, Parallelstraat | ||
Lemelerveld, Kanaaldijk | ||
Lemelerveld, Stationsstraat | ||
Lemelerveld, Cafe Reimink | ||
Lemelerveld, R Koetsierstraat | ||
Lemelerveld, Heidepark | ||
Lemelerveld, Bergweg | ||
Lemelerveld, Vossebeltsweg | ||
Lemelerveld, Kingmaweg | ||
Lemele, Zonnebloemweg | ||
Lemele, Kerkstraat | ||
Lemele, v.d. Linde | ||
Lemele, Alferinksweg | ||
Lemele, Park 1813 | ||
Lemele, Nieuwe Brug | ||
Ommen, Besthmen | ||
Ommen, 't Reggehuis | ||
Ommen, Rijkspolitie | ||
Ommen, Station | ||
Ommen, De Schammelte | ||
Ommen, Hotel Stegeman | ||
Ommen, Markt | ||
Ommen, Danteweg | ||
Ommen, Chevalleraustraat | ||
Ommen, Strangeweg | ||
Ommen, Sogenbosstraat | ||
Ommen, Strangeweg (bushalte TET) | ||
Ommen, Julianastraat | ||
Ommen, Schurinkstraat | ||
Ommen, Balkerweg | ||
Ommen, Emslandweg | ||
Ommen, Tussenweg | ||
Ommen, Weth. Petterweg | ||
Witharen, De Haar | ||
Witharen, Tolhuisweg | ||
Witharen, Maatschappijwijk | ||
Vinkenbuurt, Woestenweg | ||
Vinkenbuurt, Koloniedijk | ||
Ommerschans, Ommerschans | ||
Balkbrug, Rijksinstituut Veldzicht | ||
Balkbrug, Centrum |
Geschiedenis
Op 23 mei 1982 werd lijn 135 (Deventer - Ommen) geknipt in Raalte. Tussen Deventer en Raalte bleef lijn 135 (vrijwel) ongewijzigd rijden, maar tussen Raalte en Ommen ging de nieuwe lijn 139 rijden en deze werd tevens gekoppeld aan lijn 31 van de DVM, waardoor een doorgaande lijn Raalte - Ommen - Balkbrug ontstond.
Over het hele traject werd een 2-uursdienst gereden van maandag t/m zaterdag overdag, in de spitsuren reden enkele ritten vanuit beide eindpunten tot Ommen (en bestond vaak geen aansluiting tussen beide lijndelen).
Op 29 mei 1983 werd de route in Ommen aangepast. Alle ritten gingen altijd via dezelfde route rijden (Markt - Balkerweg) i.p.v. afwisselend via de Balkerweg of de Lodderholt. Het is echter onbekend wat de route in Ommen daadwerkelijk was.
Vanaf 2 juni 1985 werd het aantal ritten dat via de 'Larcom' ging rijden uitgebreid met één rit in de ochtendspits uit Raalte en één rit in de middagspits naar Raalte, dit bovenop de rit vanuit Balkbrug die al via dit reed.