Lijn 35 Deventer Station NS - Ommen Markt
Voormalige buslijn 135 | |
Vervoerder(s) | VAD |
Regio | Salland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 31 mei 1981 t/m 22 mei 1982 |
Voorganger(s) | 35 |
Opvolger(s) | 135, 139 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 0-2x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 0-2x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Lijn 135 reed van Ommen via Lemele, Lemelerveld, Raalte en Wesepe naar Deventer.
Tussen Raalte en Deventer werd van maandag t/m vrijdag overdag en zaterdagmiddag elk half uur gereden en elk uur in de avonduren, op zaterdagochtend en zondag. Tussen Raalte en Ommen werd ongeveer 1x per 2 uur gereden, soms zelfs minder. Een enkele vroege of late rit reed de bus lus door Ommen overigens niet.
Route
Halte | ||
Ommen, Markt | ||
Ommen, Stadshagen | ||
Ommen, Danteweg | ||
Ommen, Chevalleraustraat | ||
Ommen, Strangeweg | ||
Ommen, Haarsweg | ||
Ommen, Hardenbergerweg | ||
Ommen, Doormanstraat | ||
Ommen, Trompstraat | ||
Ommen, Lodderholt | ||
Ommen, Stegeman | ||
Ommen, De Schammelte | ||
Ommen, Station | ||
Ommen, Rijkspolitie | ||
Ommen, 't Reggehuis | ||
Nieuwe Brug, Besthmen | ||
Nieuwe Brug, Nieuwe Brug | ||
Nieuwe Brug, Witte Palen | ||
Nieuwe Brug, Doornsteeg | ||
Lemele, Park 1813 | ||
Lemele, Alferinksweg | ||
Lemele, v.d. Linde | ||
Lemele, Kerk | ||
Lemele, Zonnebloemweg | ||
Lemelerveld, Kingmaweg | ||
Lemelerveld, Vossebeltsweg | ||
Lemelerveld, Bergweg | ||
Lemelerveld, Heidepark | ||
Lemelerveld, R Koetsierstraat | ||
Lemelerveld, Cafe Reimink | ||
Lemelerveld, Stationsstraat | ||
Lemelerveld, Kanaaldijk | ||
Lemelerveld, Parallelstraat | ||
Lemelerveld, Bekking | ||
Raalte, Café 'De Posthoorn' | ||
Raalte, Weg naar Hellendoorn | ||
Raalte, Lindertseweg | ||
Raalte, Ommerweg | ||
Raalte, Almelosestraat | ||
Raalte, Brugstraat | ||
Raalte, Varkensmarkt | ||
Raalte, Station | ||
Raalte, Kruisstraat | ||
Raalte, Postkantoor | ||
Raalte, Westdorplaan | ||
Raalte, Pauluskerk | ||
Raalte, De Hoven | ||
Raalte, De Heuvel | ||
Pleegste, Hoogspanningsgebouw | ||
Pleegste, Van Rossum | ||
Pleegste, Pleegsterhalte | ||
Wesepe, Broeklanderweg | ||
Wesepe, Velsdijk | ||
Wesepe, Doorninckweg | ||
Wesepe, Boxbergerweg | ||
Wesepe, Malbergerweg | ||
Deventer, Abdij Sion | ||
Deventer, Frieswijkerweg | ||
Deventer, Frieswijk | ||
Deventer, Crematorium | ||
Deventer, Begraafplaats | ||
Deventer, Sint Jozefziekenhuis | ||
Deventer, Ceintuurbaan | ||
Deventer, Bleekstraat | ||
Deventer, Beestenmarkt | ||
Deventer, Station |
Geschiedenis
Op 31 mei 1981 werd bij de VAD de Mobilofoon in gebruik genomen. Dit systeem kan echter niet met dubbele lijnnummers overweg. Het oude lijnnummer 35 werd daarom gewijzigd naar 135. De overstapverbinding in Raalte bleef bestaan, maar de bussen gingen in Ommen een grote lus door de stad rijden.
Deze "stadsdienst" is nooit erg succesvol geweest. De bussen sloten namelijk niet aan op de treinen van de lijn Zwolle-Emmen.
Op 23 mei 1982 werd deze lijn (weer) in tweeën geknipt. Op het traject Raalte - Deventer bleef lijn 135 vrijwel ongewijzigd rijden. Het traject Raalte - Ommen werd samengevoegd met een deel van lijn 31 van de DVM, waardoor een doorgaande lijn Raalte - Ommen - Balkbrug ontstond. Op beide lijnen werd ongeveer dezelfde dienstregeling als voorheen gereden en de routes bleven praktisch ongewijzigd.