Lijn 141 Rotterdam Kralingse Zoom - Hendrik-Ido-Ambacht Banckertplein
Voormalige buslijn 141 | |
Vervoerder(s) | Westnederland (1993 - 1994), ZWN-Groep (1994 - 1999), Connexxion (1999 - 2002) |
Regio's | Rotterdam, Drechtsteden, Alblasserwaard & Vijfheerenlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 31 januari 1993 t/m 31 december 2002 |
Voorganger(s) | 141 |
Opvolger(s) | 141 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 141 reed van Rotterdam een grote lusroute door H.I. Ambacht.
In de ochtendspits begonnen de meeste ritten in H.I. Ambacht en in de middagspits eindigden de meeste ritten daar.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Kralingse Zoom | ||
Rotterdam, HES | ||
H.I. Ambacht, Reeweg | ||
H.I. Ambacht, Molenhoef | ||
H.I. Ambacht, Olykamp | ||
H.I. Ambacht, Ring | ||
H.I. Ambacht, Zwembad | ||
H.I. Ambacht, Van Renesseborch | ||
H.I. Ambacht, Antoniuslaan | ||
H.I. Ambacht, De Schoof | ||
H.I. Ambacht, Godewijckstraat | ||
H.I. Ambacht, P.C. Hooftsingel | ||
H.I. Ambacht, Weteringsingel | ||
↓ | H.I. Ambacht, Banckertplein | |
H.I. Ambacht, De Hoge Bogerd | ||
H.I. Ambacht, Reeweg | ||
Rotterdam, HES | ||
Rotterdam, Kralingse Zoom |
Geschiedenis
Op 31 januari 1993 werd de route van lijn 141 flink aangepast. Komende vanaf Rotterdam verviel de route door Ridderkerk en verviel het traject Hendrik-Ido-Ambacht - Zwijndrecht helemaal. De bus zou voortaan een lusroute door Hendrik-Ido-Ambacht gaan rijden en vervolgens rechtstreeks via de A16 naar Rotterdam gaan rijden. Van maandag t/m zaterdag overdag werd een basisdienst van 1x/uur gereden, met in de spitsrichting extra ritten tot 4x/uur.
In de dienstregeling 1994/1995 werd inmiddels niet meer op zaterdag gereden.
In de dienstregeling 1996/1997 werd weer wel op zaterdag gereden.