Lijn 23 Arnhem Centraal Station - Gendringen Busstation
Voormalige buslijn 29 | |
Vervoerder(s) | GSM |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | t/m 2 juni 1984 |
Opvolger(s) | 28, 29, 78, 79 |
Frequenties
| |
Spits | 2-10x/uur |
Spits (vakantie) | 2-6x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 29 was een buslijn die vanaf Arnhem via Velp, Rheden, De Steeg, Ellecom, Doesburg, Drempt, Hoog Keppel, Laag Keppel, Doetinchem, Gaanderen, Terborg, Etten of Silvolde en Ulft naar Gendringen reed.
Frequenties
Doordeweeks overdag werd viermaal per uur gereden. De helft van de ritten reed via Etten en de helft van de ritten reed via Silvolde. De ritten via Silvolde reden ook via Doetinchem Oost. 's Avonds en in het weekend werd tweemaal per uur gereden. Ook nu werd om en om via Etten en Silvolde gereden, maar alle ritten gingen via Doetinchem Oost. Doordeweeks reden er in de ochtendspits vier ritten in een kwartierdienst van Dieren naar Arnhem; een van deze ritten startte al bij de halte Koepoortwal te Doesburg. Deze ritten reden niet in vakantieperiodes. Ook reden er drie snelbusritten vanaf Doetinchem naar Arnhem. Aan het begin van de middagspits reden er vijf ritten van Arnhem naar Dieren in een halfuurdienst. Twee ritten reden door tot de halte Sportpark te Doesburg. Ook reden er in de middagspits twee sneldienstritten van Arnhem naar Doetinchem. De tweede reed niet in vakantieperiodes.
Hiernaast reden er van maandag tot en met zaterdag overdag ook nog twee ritten (in beide richtingen) tussen de halte Postkantoor in Terborg en het busstation van Doetinchem. Te Doetinchem reden deze ritten verder naar het Wilhelminaziekenhuis en het St. Jozefziekenhuis. Deze ritten reden een aparte route via Terborg West. Op marktdagen reed er 's ochtends ook nog één rit in beide richtingen tussen het Postkantoor in Terborg en het busstation van Doetinchem.
Route
Bij de sneldienstritten mocht richting Doetinchem te Arnhem niet worden uitgestapt en vanuit Doetinchem mocht te Arnhem niet worden ingestapt. De route van de ritten tussen Terborg en de ziekenhuis in Doetinchem is niet in onderstaande routestrip opgenomen.
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Gele Rijdersplein | ||
↑ | Arnhem, Willemsplein | |
↓ | Arnhem, Velperplein Rotonde | |
↑ | Arnhem Velperplein/van Muylwijkstraat | |
Arnhem, Velperpoort Station | ||
Arnhem, Hoflaan | ||
Arnhem, Raapopseweg | ||
Arnhem, Huygenslaan | ||
Arnhem, Vondellaan | ||
Velp, Nordlaan | ||
Velp, Wilhelminastraat | ||
Velp, Emmastraat | ||
Velp, Hogeweg | ||
Velp, Beekhuizenseweg | ||
Velp, Hotel "De Roskam" | ||
Rheden, Rhederhof | ||
Rheden, Holtbankseweg | ||
Rheden, Groenestraat | ||
Rheden, Pinkelseweg | ||
Rheden, Rozenbosch | ||
De Steeg, Westhoff | ||
De Steeg, Brantsenpark | ||
De Steeg, Smidsallee | ||
De Steeg, Midd. Oprijlaan | ||
Ellecom, Avegoor | ||
Ellecom, Dorp | ||
Ellecom, Hofstetten | ||
Dieren, G.S.M. Kantoor | ||
Dieren, Langebrug | ||
Doesburg, Koepoortwal | ||
Doesburg, Karel Doormansingel | ||
Doesburg, Meipoort | ||
Doesburg, Kraakselaan | ||
Drempt, N.H. Kerk | ||
Drempt, De Braamberg | ||
Hoog Keppel, Hoog Keppel | ||
Laag Keppel, Weg naar Hoog Keppel | ||
Laag Keppel, 't Smaaleke | ||
Laag Keppel, Hotel G. Leeuw | ||
Langerak, Manége | ||
Langerak, IJzergieterij | ||
Doetinchem, Den Ooiman | ||
Doetinchem, 2e Loolaan | ||
Doetinchem, Busstation | ||
Doetinchem, Albert Heijn | ||
Doetinchem, Gemeentehuis | ||
Doetinchem, Station NS | ||
Doetinchem, Eschdoornlaan | ||
Doetinchem, Dennenweg | ||
Doetinchem, Doetinchem Oost | ||
Doetinchem, Terborgseweg | ||
De Pol, De Pol | ||
Gaanderen, Slakweg | ||
Gaanderen, Klok | ||
Gaanderen, Café Hartjes | ||
Terborg, De Hamaker | ||
Terborg, Postkantoor | ||
Terborg, Zaal Vos | ||
Terborg, IJsselbrug | ||
Etten, Terborgseweg | ||
Etten, Dorp | ||
Etten, Spekking | ||
Ulft, Rieserweg | ||
Ulft, Kerk Ulft N. | ||
Ulft, Thorbeckestraat | ||
Ulft, Café Guyen | ||
Ulft, Debbeshoek | ||
Ulft, Wega | ||
Gendringen, Jacob Catsstraat | ||
Terborg, Politiebureau | ||
Terborg, De Lovink | ||
Silvolde, Markt | ||
Silvolde, Roomberg | ||
Silvolde, Galgenberg | ||
Silvolde, Lichtenberg | ||
Silvolde, Bontebrug | ||
Ulft, Sluis | ||
Ulft, Smithuus | ||
Gendringen, Engbergen | ||
Gendringen, Busstation |
Geschiedenis
Op 3 juni 1984 werd lijn 23 opgeheven. De ritten tussen Arnhem en Gendringen via Silvolde werden overgenomen door lijn 28. Van lijn 28 reed de helft van de ritten naar Dinxperlo in plaats van Gendringen. De spitsritten tussen Arnhem en Dieren/Doesburg werden ook overgenomen door lijn 28. De ritten tussen Arnhem en Gendringen die via Etten reden werden overgenomen door lijn 29. De ritten tussen Terborg en de ziekenhuizen in Doetinhem werden overgenomen door lijn 78; de spitssneldienstritten tussen Arnhem en Doetinchem werden overgenomen door lijn 79.