Lijn 7 Nijmegen Centraal Station - Wijchen Centrum
Buslijn 7 | |
Vervoerder(s) | Breng |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 0-2x/uur |
Zaterdag | 0-2x/uur |
Zondag | 0-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 7 is een buslijn die vanaf het centrale station van Nijmegen via Lindenholt West en station Dukenburg naar station Wijchen en het centrum van Wijchen rijdt. De bus rijdt doordeweeks overdag tweemaal per uur; 's avonds en in het weekend wordt alleen tussen station Nijmegen en station Dukenburg gereden.
Route
Halte | ||
Nijmegen, Centraal Station | ||
Nijmegen, Zwaluwstraat | ||
Nijmegen, Vlietstraat | ||
Nijmegen, Industrieweg | ||
Nijmegen, Scheepvaartweg | ||
Nijmegen, Energieweg / Wolfkuilseweg | ||
Nijmegen, Dr. de Blécourtstraat | ||
Nijmegen, Wellenkamp / Hoefkamp | ||
Nijmegen, Gildekamp / Kluijskamp | ||
Nijmegen, Voorstenkamp / Gildekamp | ||
Nijmegen, Spijkerhofweg | ||
Nijmegen, Brabantse Poort | ||
Wijchen, Palkerplein | ||
Wijchen, Bijsterhuizen 10 | ||
Wijchen, Bijsterhuizen 21 | ||
Wijchen, Bijsterhuizen 25 | ||
Wijchen, Schoenaker | ||
Wijchen, Veenhof | ||
Wijchen, Weegbree | ||
Wijchen, Station Wijchen | ||
Wijchen, Brandweerkazerne | ||
Wijchen, Europaplein | ||
Wijchen, De Renbaan | ||
Wijchen, Herenstraat | ||
Wijchen, Oud-Ravensteinseweg |
Geschiedenis lijn 7
Lijn 7 was bij het ontstaan van de lijn op 9 december 2012 een samenraapsel van vervallen stukken busroute die andere lijnen na betreffende datum niet meer aandeden. De bediening van de Energieweg werd overgenomen van de oude lijn 7. De route door industrieterrein Bijsterhuizen in Wijchen werd overgenomen van lijn 3. Hierdoor kon de vervanger van lijn 3, lijn 13, een snellere route door Wijchen Noord rijden.
Lindenholt Oost
Bij het ontstaan van lijn 7 op 9 december 2012 werd de bediening van Lindenholt Oost overgenomen van lijn 11 (maandag tot en met zaterdag overdag) en de oude lijn 7 ('s avonds en op zondag). Één buslijn ging de hele week door tweemaal per uur door Lindenholt Oost rijden. Onderstaande bussen hebben in het verleden door Lindenholt Oost gereden:
- Lijn 7 Nijmegen, Lindenholt - Plein 1944 (t/m 5 september 1992; via Graafseweg)
- Lijn 9 Ringlijn Nijmegen, Brabantse Poort - Centraal Station (6 september 1992 t/m 4 januari 2003; via Energieweg)
- Lijn 7 Nijmegen, Centraal Station - Brabantse Poort (t/m 11 december 2004; vanaf 5 januari 2003 niet 's avonds en op zondag; via Energieweg)
- Lijn 4 Nijmegen, Hatert - Neerbosch-Oost (5 januari 2003 t/m 11 december 2004; alleen 's avonds en op zondag; via Neerbosch-Oost)
- Lijn 1 Beuningen Aalsterveld - Molenhoek Singel (12 december 2004 t/m 13 december 2008; alleen maandag tot en met zaterdag overdag; via Graafseweg)
- Lijn 16 Nijmegen, Neerbosch Oost - Brabantse Poort (12 december 2004 t/m 9 december 2006; alleen 's avonds en op zondag; kwam niet op station Nijmegen)
- Lijn 7 Nijmegen, Brabantse Poort - Brakkenstein (10 december 2006 t/m 11 december 2010; alleen 's avonds en op zondag; via Energieweg)
- Lijn 11 Beuningen Aalsterveld - Nijmegen Centraal Station (14 december 2008 t/m 8 december 2012; alleen maandag tot en met zaterdag overdag; via Heyendaal, CWZ, Dukenburg)
- Lijn 7 Nijmegen Brabantse Poort - Heilig Landstichting Museum Orientalis (12 december 2010 t/m 10 december 2011; alleen 's avonds en op zondag; via Energieweg)
- Lijn 7 Nijmegen Brabantse Poort - Berg en Dal Afrika Museum (11 december 2011 t/m 8 december 2012; alleen 's avonds en op zondag; via Energieweg)
- Lijn 7 Nijmegen Centraal Station - Wijchen Centrum (vanaf 9 december 2012; via Energieweg)