|dienstregeling=2020
|lijnnr=13
|afbeelding=GVB Combino 2071.jpg
|onderschrift='''Lijn 13''' rijdt tijdens werkzaamheden in Geuzenveld.
|route='''Amsterdam:''' Centraal Station - Dam - Westermarkt - Mercatorplein - Jan van Galenstraat - Geuzenveld
|stad=Amsterdam
|frequentie_zondag=4-8x/uur
|frequentie_zondag_vakantie=4-6x/uur (zomer)
|afbeelding=GVB Combino 2071.jpg
|onderschrift='''Lijn 13''' rijdt tijdens werkzaamheden in Geuzenveld.
|afbeelding=GVB Lijn 13 Westermarkt.JPG
|onderschrift='''Lijn 13''' rijdt langs de Westerkerk over de Westermarkt.
}}
'''Lijn 13''' rijdt van station [[Amsterdam Centraal]] via de Dam, de Westermarkt, het Mercatorplein en de Jan van Galenstraat naar Geuzenveld.