17.664
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{Nieuwedrgl3}}
{{LijnInfo
|lijnnr=47
|route=Utrecht Centraal Station - Utrecht Tolsteeg - Utrecht Hoograven-Noord - Houten|vervoerder=[[U-OV]] (([[Pouw Vervoer]] i.o.v.) [[Qbuzz]])
|concessie=Regio Utrecht
|materieel=[[VDL Berkhof AmbassadorMercedes-Benz Citaro|Mercedes-Benz Citaro (LE)]],<br>[[Mercedes-Benz Citaro GAltas Cityline]]
|lijnsoort=Streekbus
|periode=8 december 2013
|frequentie_spits=2-4x/uur
|frequentie_spits_vakantie=2x/uur (zomer, kerst)
|frequentie_dal=2x/uur
|frequentie_zaterdag=1-2x1x/uur|frequentie_zondag=1-2x1x/uur|frequentie_avond=1-2x/uur (tot 22.00)|frequentie_avond_weekend=0-2x/uur (tot 22.00)|route=Utrecht - Houten
|voorganger=[[Lijn 47 Utrecht Busstation West - Houten Station|47]]
|routeopvolger=Utrecht Centraal [[Lijn 945 Houten Station - Utrecht Tolsteeg - Utrecht Hoograven-Noord - HoutenNieuwegein Transferium Linielanding|945]]
}}
'''Lijn 47''' rijdt van station [[Utrecht Centraal]] via Tolsteeg, Hoograven, de Waterlinieweg en het noordwestelijke deel van de Rondweg naar station [[Houten]].
== Route ==
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Utrecht, Tolsteegplantsoen}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Utrecht, Aquamarijnlaan}}
{{RouteRij| {{BRimgRimg|rrarrsr}} | Utrecht, Rijnhuizenlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rs0}} | Utrecht, Constant Erzeijstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Utrecht, 't Goylaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Nieuwegein, De Liesbosch}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Houten, Elzenkade}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Houten, Meidoornkade}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Houten, KoedijkHeerlijkheidspad}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Houten, Tennispark}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Houten, Waterveste}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Houten, Rondeel/De Veste}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Houten, Hoofdveste}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Houten, VleugelbootDe Rede/De Staart}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Houten, LichtschipDe Meerpaal}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Houten, Weteringshoek}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Houten, De Erven/De Schaft}}
Met ingang van [[Dienstregeling concessie Regio Utrecht 2016#Wijzigingen per 2 juli 2016|2 juli 2016]] werd het eindpunt verplaatst naar de Jaarbeurszijde van Utrecht Centraal. De route naar Houten loopt sindsdien via de Dichtersbaan naar Station Vaartsche Rijn (voormalige halte Vondellaan). In Houten verviel per dezelfde datum de afwijkende route in de avonduren en op zondag. Ook werd in het weekend 's avonds alleen nog tussen Utrecht Centraal en Hoograven gereden en vervielen de ritten na 21.30 uur. Het eindpunt van de ritten tot Hoograven kwam door de afronding van de werkzaamheden aan de 't Goylaan bij halte ''Constant Erzeijstraat'' te liggen.
Per [[Dienstregeling concessie Regio Utrecht 2019|8 december 2018]] reed de laatste rit voortaan iets later en kwam deze tegen 22.00 uur in Hoograven aan.
Op [[Dienstregeling concessie Regio Utrecht 2020|15 december 2019]] werd de halte ''Utrecht, Smaragdplein'' hernoemd tot ''Utrecht, Aquamarijnlaan''. Ook begon de kwartiersdienst in de middagspits vanuit Houten voortaan een half uur eerder, maar eindigde deze voortaan ook een half uur eerder.
{{RouteTopSpoiler|Voormalige haltes in Houten t/m 2 januari 2021|
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Houten, Hoofdveste}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Houten, Vleugelboot}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Houten, Lichtschip}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Houten, Weteringshoek}}
}}
Ingaande [[Dienstregeling concessie Regio Utrecht 2021|3 januari 2021]] werd de frequentie naar Houten in de middagspits verhoogd van 2x/uur naar 4x/uur. Richting Utrecht ging van 6.45 tot 7.45 uur 4x/uur in plaats van 2x/uur gereden worden. De kwartiersdienst naar Utrecht in de middagspits werd ingekort tot de periode van 16.45 tot 17.45 uur. In de avonduren en het weekend vervielen alle ritten, daarnaast werden de haltes ''Vleugelboot'' en ''Lichtschip'' verplaatst naar De Rede en hernoemd tot ''De Rede/De Staart'' en ''De Meerpaal''.