|concessie=Noord- en Midden-Limburg(2007-2016)|materieel=[[VDL Berkhof Ambassador]], <br>[[Mercedes-Benz Sprinter]]
|lijnsoort=Streekbus
|frequentie_spits=1-2x/uur
|frequentie_zondag=0-2x/uur
|frequentie_avond=0-1x/uur
|route=Roermond - Horn - Beegden - Heel - Panheel - Grathem - Oler - Kempen - Ell - Weert - Tungelroy - Stramproy- Molenbeersel|periode=5 januari 2014 t/m 10 december 2016|voorganger=[[Lijn 74 Roermond Station - Weert Station|74]], [[Lijn 87 Weert Station - Molenbeersel Grens|87]]|opvolger=[[Lijn 73 Roermond Station - Weert Station|73]], [[Lijn 74 Nederweert Sint Rochusstraat - Stramproy Oude Trambaan|74]], [[Lijn 76 Maasbracht Markt - Ell Niesstraat|76]]
}}
'''Lijn 74''' rijdt reed van Roermond via Horn, Beegden, Heel, Panheel, Grathem, Oler, Kelpen, Ell , Weert en Weert Tugnelroy naar Stramproy.
===Dienstregeling===*Op weekdagen buiten de vakanties wordt werd er 1x per uur het volledige traject gereden en rijdt er 2x per uur een bus tussen Weert en Molenbeersel. *In vakantieperioden, 's avonds en in het weekend rijdt reed lijn 74 alleen tussen Panheel en Ell (1x per uur) en tussen Weert en Stramproy/Molenbeersel (2x per uur). Er wordt werd dan niet tussen Weert en Panheel gereden, waardoor de rechtstreekse verbinding tussen Weert en Roermond met lijn 74 vervaltverviel. *'''Geldigheid OV-chipkaart:''' er zijn waren geen speciale voorwaarden wat betreft het gebruik van de OV-chipkaart op deze grensoverschrijdende buslijn.
'''2015''': Lijn 74 tussen Roermond en Molenbeersel werd geïntroduceerd [[Dienstregeling concessie Noord- en Midden-Limburg 2014|met ingang van dienstregeling 2014 per 5 januari 2014]] en is een samenvoeging van de trajecten van de voormalige [[Lijn 74 Roermond Station - Weert Station|lijn 74]] tussen Roermond en Weert en [[Lijn 87 Weert Station - Molenbeersel Grens|lijn 87]] tussen Weert en Molenbeersel. Het hele traject wordt echter alleen op weekdagen buiten vakantieperiode gereden. In het weekend en in vakanties rijden er twee afzonderlijke bussen op het traject Panheel - Ell en Weert - Molenbeersel. Per 22 februari 2014 werd de volledige busbaan op de singelring in gebruik genomen. Hierdoor kon lijn 74 weer zijn oude route gaan rijden. Hierbij verviel de halte Roerkade.
'''2014''': Op [[Dienstregeling concessie Limburg 2017|11 december 2016]] ging de nieuwe concessie Limburg van start. Lijn 74 ging niet langer tussen Roermond , Weert en Molenbeersel werd geïntroduceerd [[Concessie Noord- Stramproy rijden, maar tussen Nederweert, Weert en Midden-Limburg 2014|met ingang Stramproy. De rest van dienstregeling 2014 per 5 januari 2014]] en is een samenvoeging het traject van de trajecten van oude lijn 74 werd deels opgevangen door de voormalige lijnen [[Lijn 74 73 Roermond Station - Weert Station|lijn 7473]] tussen Roermond en Weert en [[Lijn 87 Weert Station NS 76 Maasbracht Markt - Molenbeersel (B) GrensEll Niesstraat|lijn 8776]] tussen Weert en Molenbeersel. Het hele traject wordt echter alleen op weekdagen buiten vakantieperiode gereden. In het weekend en in vakanties rijden er twee afzonderlijke bussen op het traject Panheel - Ell en Weert - Molenbeersel.