|frequentie_zaterdag=2-4x1x/dag3 uur|frequentie_zondag=2-4x1x/dag|afbeelding=3503-163.jpg|onderschrift='''Lijn 163''' staat op de Veerdam in Holwerd te wachten op passagiers vanuit Ameland.3 uur
}}
'''Lijn 163''' rijdt van Groningen via Adorp, Wetsinge, Winsum, Ulrum en Lauwersmeer naar Lauwersoog.
=== Dienstregeling ===
*In Lauwersoog wordt altijd aangesloten op de boot van/naar Schiermonnikoog.
*'s Middags rijdt een extra rit tussen Lauwersoog en Winsum Station, die in Lauwersoog aansluit op de snelboot van/naar Schiermonnikoog. Deze rit wordt gereden met een 8-persoonsbusje.
Sinds [[Dienstregeling concessie GD 2019|25 augustus 2019]] stopt deze lijn weer bij de halte Mensingeweer, Eenrummerweg.
Op [[Dienstregeling concessie GD 2020|15 december 2019]] ging de nieuwe concessie GD in, die in handen bleef van [[Qbuzz]]. '''Lijn 163''' ging voortaan 's middags in beide richtingen een extra rit rijden tussen Winsum Station en Lauwersoog, aansluitend op de snelboot van/naar Schiermonnikoog.