Lijn 41 Amsterdam Europaplein - Haarlem Station
Versie door Etienne (overleg | bijdragen) op 28 jun 2012 om 16:08 (Nieuwe pagina aangemaakt met '{{VLijnInfo |lijnnr=41 |vervoerder=Centraal Nederland |lijnsoort=Streekbus |periode=3 juni 1973 t/m ... |frequentie_spits=1x/uur |frequentie_dal=1x/uur |frequentie…')
Voormalige buslijn 41 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 41 reed van Amsterdam via Amstelveen, Schiphol en Badhoevedorp naar Haarlem.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Europaplein | ||
Amsterdam, A.J. Ernststraat | ||
Amstelveen, Camera Obscuralaan | ||
Amstelveen, Plein 1960 | ||
Amstelveen, KLM Hoofdkantoor | ||
Schiphol, Oost | ||
Schiphol, Schipholweg | ||
Badhoevedorp, Nieuwe Meerdijk | ||
Badhoevedorp, Pa Verkuyllaan / Kerk | ||
Boesingheliede, Dorp | ||
Haarlem, Tempeliersstraat | ||
Haarlem, Station |
Geschiedenis
Deze lijnvoering ontstond op 3 juni 1973 toen de NBM en Maarse en Kroon fuseerden tot Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem.
De voormalige lijn 88 werd gesplitst in de lijnen 41 en 42. Beide lijnen reden op maandag t/m vrijdag 1x/uur het hele traject, zodat een halfuurdienst over het hele traject en 's avonds en het weekend een uurdienst. Slechts in Badhoevedorp reden beide lijnen een iets andere route.