Lijn 161 Heerhugowaard Station NS - Ursem Bejaardencentrum
Voormalige buslijn 161 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord (2003-2008) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Berkhof Premier, Den Oudsten B88, Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | ... t/m 13 december 2008 |
Opvolger(s) | 161 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur (tot 20:30) |
Avond (weekend) | reed niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 161 reed van Heerhugowaard naar Ursem.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reden twee korte ritten tussen Het Gors en Bejaardencentrum te Ursem, alvorens terug te keren naar Heerhugowaard.
- Vanuit Heerhugowaard reed een viertal ritten een snellere route naar Ursem.
Route
Halte | ||
Heerhugowaard, Station | ||
Heerhugowaard, Titanialaan | ||
Heerhugowaard, Zuidtangent/Winkelcentrum | ||
Heerhugowaard, Middenweg | ||
Heerhugowaard, Basiusstraat | ||
Heerhugowaard, Bickerstraat | ||
Heerhugowaard, Dreef | ||
Heerhugowaard, Han Fortmanncollege | ||
Rustenburg, Ophaalbrug | ||
Ursem, De Gors | ||
Ursem, Kerkebuurt | ||
Ursem, Bejaardencentrum |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Bij aanvang van de nieuwe concessie Noord-Holland Noord op 14 december 2008 werd het traject Heerhugowaard - Ursem onderdeel van een langere buslijn tussen Hoorn, Ursem, Heerhugowaard en Zuid-Scharwoude. Deze buslijn kreeg ook het lijnnummer 161 en nam tevens enkele andere buslijnen over, maar ging ook nieuwe trajecten bedienen. De frequentie bleef ongewijzigd 1x/uur, alleen in Heerhugowaard werd de route verlegd naar de Zuidtangent i.p.v. de Dreef.