Lijn 40 Noordwijk Picképlein - Leiderdorp Brandwacht
Voormalige buslijn 40 | |
Vervoerder(s) | ZWN-Groep (1997 - 1999), Connexxion (1999 - 2002') |
Regio | Bollenstreek en Leiden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 juni 1997 t/m 16 februari 2002 |
Voorganger(s) | 40 |
Opvolger(s) | 15, 40 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2-3x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 40 reed van Noordwijk via Rijnsburg en Leiden naar Leiden.
Dienstregeling
- In de spitsuren reden extra ritten tussen Noordwijk en station Leiden, tot de komst van spitslijn 240.
- Enkele late ritten 's avonds en alle ritten op zondag reden vanuit Noordwijk niet verder dan Leiden Centraal.
- Een enkele zeer vroege rit reed niet naar Leyhof, maar naar het Rijnland Ziekenhuis.
Route
Halte | ||
Noordwijk, Picképlein | ||
Noordwijk, Parallel Boulevard | ||
Noordwijk, Vuurtorenplein | ||
Noordwijk, Piet Heinplein | ||
Noordwijk, Van Panhuysstraat | ||
Noordwijk, Van de Mortelstraat | ||
Noordwijk, Schiestraat | ||
Noordwijk, Zeestraat | ||
Noordwijk, Lijnbaanweg | ||
Noordwijk, Gladiolusstraat | ||
Noordwijk, Boekerslootlaan | ||
Noordwijk, Herenweg | ||
Noordwijk, Hoge Krocht | ||
Rijnsburg, Heenweg | ||
Rijnsburg, Sportpark | ||
Rijnsbrug, Noordeinde | ||
Rijnsburg, Brouwerstraat | ||
Rijnsburg, Splitsing | ||
Rijnsburg, Frederiksoord | ||
Oegstgeest, Rijnzichtviaduct | ||
Oegstgeest, Leidsebuurt | ||
Oegstgeest, De Kempenaerstraat | ||
Oegstgeest, Zendingshuis | ||
Leiden, Lijsterstraat | ||
Leiden, Posthof | ||
Leiden, CS Noordzijde/LUMC | ||
Leiden, Centraal Station | ||
Leiden, Steenstraat | ||
Leiden, Nieuwe Beestenmarkt | ||
Leiden, Prinsessekade | ||
Leiden, Breestraat | ||
Leiden, Korevaarstraat | ||
Leiden, Leliestraat | ||
Leiden, Station Lammenschans | ||
Leiden, Lorentzkade | ||
Leiden, Moddermanstraat | ||
Leiden, Burggravenlaan | ||
Leiden, Wilhelminabrug | ||
Leiden, Meerburgerkade | ||
Leiden, Leiderdorpsebrug | ||
Leiderdorp, Van der Valk Boumanweg | ||
Leiderdorp, Van Poelgeestlaan | ||
Leiderdorp, Van der Marckstraat | ||
Leiderdorp, Vogellaan | ||
Leiderdorp, Vronkenlaan | ||
Leiderdorp, Dennenschans | ||
Leiderdorp, Rietschans | ||
Leiderdorp, Meerburglaan | ||
Leiderdorp, Buitendijklaan | ||
Leiderdorp, Dijkwacht | ||
Leiderdorp, Brandwacht | ||
Leiderdorp, Winkelhof | ||
Leiderdorp, Rijnland Ziekenhuis |
Geschiedenis
Op 1 juni 1997 werd het eindpunt in Leiderdorp verlegd van de Rietschans naar de nieuwe woonwijk Leyhof in het uiterste noordoosten van deze plaats. Dit nieuwe traject werd echter alleen van maandag t/m zaterdag overdag aangedaan, daarbuiten werd of tot station Leiden Centraal gereden of naar het Rijnlandziekenhuis via de route van lijn 42.
Vanaf 2002 werd het eindpunt terug verlegd naar het Rijnland Ziekenhuis. Het traject richting de Leyhof werd overgenomen door lijn 15.