Lijn 53 Anderlecht Westland Shopping - Brussel Militair Hospitaal
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 53 in België | |
Vervoerder(s) | MIVB |
Entiteit | Brussels Hoofdstedelijk Gewest |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Brussel |
Lijnkleur | 53 |
Materieel | Iveco Urbanway 18 Hybrid |
Rijdt sinds | 4 november 2019 |
Voorganger(s) | 49, 53 |
Frequenties
| |
Spits | 7-8x/uur |
Spits (vakantie) | 6x/uur |
Dal | 6x/uur |
Avond | 4x/uur |
Zaterdag | 4-6x/uur |
Zondag | 4-5x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 53 rijdt van Westland Shopping via Machtens, Bastenaken, Bockstael, De Wand en Neder-Over-Heembeek naar het Militair Hospitaal.
Dienstregeling
- Op zaterdag wordt tussen 9:00 en 19:00 uur 5x/uur gereden. Buiten deze tijden wordt 4x/uur gereden.
- Op zondag wordt tussen 9:00 en 17:00 uur 5x/uur gereden. Buiten deze tijden wordt meestal 4x/uur gereden.
Route
Halte | ||
Anderlecht, Westland Shopping | ||
Anderlecht, Fruit (Fruits) | ||
Anderlecht, Willemyns | ||
Anderlecht, Peterbos | ||
Anderlecht, Prins van Luik (Prince de Liège) | ||
Sint-Jans-Molenbeek, Machtens | ||
Sint-Jans-Molenbeek, Candries | ||
Sint-Jans-Molenbeek, Leroy | ||
Koekelberg, Begraafplaats van Molenbeek (Cimetière de Molenbeek) | ||
Koekelberg, Bastenaken (Bastogne) | ||
Koekelberg, Bossaert-Basiliek (Bossaert-Basilique) | ||
Ganshoren, Riethuizen | ||
Ganshoren, Simpson | ||
Ganshoren, Spiegel (Miroir) | ||
Jette, Leopold I (Léopold I) | ||
Jette, Woeste | ||
Brussel, Amélie Gomand | ||
Brussel, Emile Delva | ||
Brussel, Bockstael | ||
Brussel, Station Bockstael (Gare de Bockstael) | ||
Brussel, Karel Bogaerd | ||
Brussel, Kunstenaars (Artistes) | ||
Brussel, Schola Europea | ||
Brussel, Koninklijke Serres (Serres Royales) | ||
Brussel, De Wand | ||
Brussel, Pagoden (Pagodes) | ||
Brussel, Lange Bunder (Long Bonnier) | ||
Brussel, Versailles | ||
Brussel, Beizegem (Beyseghem) | ||
Brussel, Kruipweg | ||
Brussel, Zavelput | ||
Brussel, Peter Benoit | ||
Brussel, Mariëndaal (Val Maria) | ||
Brussel, Ferme Nos Pilifs | ||
Brussel, Militair Hospitaal (Hôpital Militaire) |
Geschiedenis
Met ingang van 4 november 2019 ging lijn 53 niet meer naar het UZ Brussel rijden, maar naar Westland Shopping. Tussen Bockstael en Peterbos werd hierbij de route van lijn 49 overgenomen.
Met ingang van 2 maart 2020 werd de frequentie op zondag verhoogd van 3x/uur naar 5x/uur.
Op 1 september 2021 werd de frequentie op zaterdagmiddag verhoogd van 5x/uur naar 6x/uur en 's avonds werd de frequentie verhoogd van 3x/uur naar 4x/uur.
Op 7 maart 2022 werd de halte Rechtschapenheid hernoemd in Amélie Gomand.