Lijn 2 Roermond, Station - Kitskensberg
Voormalige buslijn 2 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Noord- en Midden-Limburg |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Roermond |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 25 maart 2007 t/m 31 oktober 2009 |
Voorganger(s) | 1, 2 |
Opvolger(s) | 12 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 2 reed van station Roermond een lusroute door de wijken Roermondse Veld, Kapel in 't Zand, De Kemp, Donderberg en Kastelenbuurt.
Dienstregeling
- Samen met lijn 1, die dezelfde route in tegengestelde richting reed, hadden reizigers overdag 4x per uur (op zondag 2x per uur) de mogelijkheid om richting het station te reizen.
Route
Halte | ||
↓ | Roermond, Station | |
Roermond, Prins Bernhardstraat | ||
Roermond, Kapellerlaan | ||
Roermond, Kapel in 't Zand | ||
Roermond, Heinsbergerweg | ||
Roermond, Camilius | ||
Roermond, Kitskensberg | ||
Roermond, Van Heutzstraat | ||
Roermond, Diepenbrockstraat | ||
Roermond, Mozartstraat 53 | ||
Roermond, Beethovenstraat | ||
Roermond, Donderbergweg | ||
Roermond, Kast. Hillenraedstraat 19 | ||
Roermond, Kast. Hillenraedstraat | ||
Roermond, Nassaustraat | ||
Roermond, Ziekenhuis | ||
↓ | Roermond, Station |
Geschiedenis
Na aanhoudende klachten over het geheel nieuwe lijnennet, werd per 25 maart 2007 andermaal een nieuwe dienstregeling uitgebracht. De route van lijn 2 werd op die datum geknipt. Het traject tussen het Station en Boukoul kreeg op die datum het nieuwe lijnnummer 17. Het traject binnen Roermond bleef als lijn 2 rijden, maar ging nu altijd een lusroute tegen de klok in rijden via o.a. Kapel in 't Zand, Kitskensberg en Donderberg.
2009: Met ingang van dienstregeling 2009 per 18 december 2008 werd voortaan in de avonduren samen met lijn 1 elk halfuur aangesloten op de intercity uit Eindhoven.
2010: Met ingang van dienstregeling 2010 per 1 november 2009 werden de lijnen 1 en 2 omgenummerd naar lijn 11 en lijn 12 om doublures in de lijnnummering te voorkomen (in Venray, Venlo en Weert reden ook lijnen met nummer 1 en 2, en deze werden - met uitzondering van Venlo - eveneens omgenummerd).