Lijn 113 Utrecht Centraal Station - Leerdam Pauluskerk
Voormalige buslijn 113 | |
Vervoerder(s) | ZWN-Groep |
Regio's | Drechtsteden, Alblasserwaard en Vijfheerenlanden, Midden-Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 2 juni 1996 t/m 31 mei 1997 |
Voorganger(s) | 113 |
Opvolger(s) | 114 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 113 reed van Utrecht via Vianen, Zijderveld, Kortgerecht en Schoonrewoerd naar Leerdam.
Route
Halte | ||
Utrecht, Centraal Station | ||
Utrecht, Kanaleneiland Zuid | ||
Vianen, Busstation Lekbrug | ||
Vianen, Weidekamp | ||
Lexmond, Nieuwe Rijksweg | ||
Hei- en Boeicop, N.H. Kerk | ||
Schoonrewoerd, Café De Zwaan | ||
Leerdam, Schaikseweg/Molenlaan | ||
Leerdam, Huis ter Leede | ||
Leerdam, Station | ||
Leerdam, Pauluskerk |
Geschiedenis
Op 2 juni 1996 werd de route in Leerdam beperkt. Het eindpunt kwam in deze plaats voortaan te liggen bij de halte Pauluskerk i.p.v. de Populierenstraat. De straten rondom de Populierenstraat verloren hiermee ook hun busontsluiting en moesten lopen naar de nieuwe eindhalte. De dienstregeling bleef verder ongewijzigd gehandhaafd.
Op 1 juni 1997 werd dit lijnnummer opgeheven. Ter vervanging werd de frequentie van lijn 114 in de dal- en avonduren verhoogd naar een uurdienst en ging laatstgenoemde lijn ook in de late avonduren en op zondag rijden, dan enkele ritten respectievelijk 1x per 2 uur. De route via Hei- en Boeicop bleef bediend middels lijn 112.