Lijn 48 Houten Station - Maarssenbroek Station Maarssen
Buslijn 48 | |
Vervoerder(s) | U-OV (Qbuzz) |
Concessie | Regio Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Sprinter |
Rijdt sinds | 8 december 2013 |
Voorganger(s) | 48, 33, 291 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond (werkdagen) | 0-2x/uur |
Avond (weekend) | 0-1x/uur |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 48 rijdt van station Houten via Nieuwegein Stadscentrum, Galecop, Papendorp, station Leidsche Rijn, De Wetering en Lage Weide naar station Maarssen.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt 4x/uur van Houten naar Maarssen gereden. Na 8.30 uur rijdt de bus niet verder dan Nieuwegein. De vroege ritten rijden alleen van Nieuwegein naar Maarssen. In de andere richting wordt 2x/uur van Maarssen naar Nieuwegein gereden en 4x/uur van Nieuwegein naar Houten.
- In de avondspits wordt 4x/uur van Maarssen naar Houten gereden, na 17.30 uur 2x/uur het volledige traject en 2x/uur Maarssen - Nieuwegein. De ritten die na 18.15 uur uit Maarssen vertrekken rijden alle slechts tot Nieuwegein. In de andere richting wordt 4x/uur tussen Houten en Nieuwegein gereden en tussen Nieuwegein en Maarssen 2x/uur.
- 's Avonds wordt alleen tussen Nieuwegein en Houten gereden en wordt na 20.00 uur een 8-persoonsbus ingezet in een uurdienst. De laatste rit naar Maarssen vertrekt rond 18.30 uur uit Houten en uit Maarssen vertrekt rond 20.00 uur de laatste rit.
- In het weekend wordt alleen tussen Nieuwegein en Houten gereden.
- In de vakanties rijdt alleen de doordeweekse basis-halfuursdienst op het volledige traject.
- Op station Houten biedt deze lijn aansluiting op sprinter 6000 of sprinter 16000 vanuit en naar Geldermalsen.
Route
Halte | ||
Houten, Station Houten | ||
Houten, De Molen | ||
Houten, Molenzoom | ||
Houten, De Erven/De Schaft | ||
Houten, Oude Dorp | ||
Houten, De Staart | ||
Houten, De Veste/De Slagen | ||
Houten, De Borchen/Doornkade | ||
Houten, Provincialeweg/Doornkade | ||
Houten, Koppeldijk | ||
Nieuwegein, Martinbaan | ||
Nieuwegein, Marconi (hoog) | ||
Nieuwegein, Merwesteintunnel | ||
Nieuwegein, Binnenwal | ||
Nieuwegein, Stadshuis | ||
Nieuwegein, Stadscentrum | ||
Nieuwegein, Noordstedeweg | ||
Nieuwegein, Barnsteendrift | ||
Nieuwegein, De Baten | ||
Nieuwegein, Middenweide | ||
Nieuwegein, Rembrandthage | ||
Nieuwegein, De Kempenaerpark | ||
Nieuwegein, Galecopperdijk | ||
Nieuwegein, Herman Heijermanshove | ||
Utrecht, Papendorpseweg | ||
Utrecht, Papendorp Zuid | ||
Utrecht, P+R Papendorp | ||
Utrecht, Papendorp Noord | ||
Utrecht, Utrechtse Bazaar | ||
Utrecht, Infocentrum Leidsche Rijn | ||
Utrecht, Willem-Alexanderpark | ||
Utrecht, Madridstraat | ||
Utrecht, Jan Wolkerssingel | ||
Utrecht, Station Leidsche Rijn | ||
Utrecht, Soestwetering/Antonius Ziekenhuis | ||
Utrecht, Rijpwetering | ||
Utrecht, Otto Hahnweg | ||
Utrecht, Savannahweg | ||
Utrecht, Niels Bohrweg | ||
Utrecht, Ambachtsweg | ||
Utrecht, Computerweg | ||
Maarssenbroek, Het Kwadrant | ||
Maarssenbroek, Planetenbaan | ||
Maarssenbroek, Antilopespoor | ||
Maarssenbroek, Station Maarssen |
Geschiedenis
Lijn 48 ontstond op 8 december 2013 door een samenvoeging van lijn 48, 33 en een deel van lijn 291.
Op een onbekende datum werd de route in Papendorp gewijzigd. Met ingang van 2 juli 2016 werd de halte Orteliuslaan omgedoopt in Papendorp Zuid en ging er voortaan ook 's avonds na 20.00 uur een uurdienst tussen Houten en Nieuwegein rijden. Tevens werden per die datum ritten op zondag toegevoegd. Deze late avond- en zondagse ritten werden met een 8-persoonsbus uitgevoerd.
Voormalige route
Halte | ||
Nieuwegein, Herman Heijermanshove | ||
Utrecht, Papendorpseweg | ||
Utrecht, Papendorp Zuid | ||
Utrecht, Mercatorlaan | ||
Utrecht, Orteliuslaan | ||
Utrecht, Papendorp Noord |