Lijn 16 Heerenveen Autobusstation - Assen Station NS
Voormalige buslijn 16 | |
Vervoerder(s) | NTM, FRAM |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 2x/dag |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 16 reed van Assen via Bovensmilde, Smilde, Appelscha, Donkerbroek, Hoornsterzwaag, Jubbega, Nieuwehorne, Mildam naar Heerenveen. Tussen Oosterwolde en Assen reden in de ochtendspits en de middag extra ritten, zodat daar een halfuurs dienstregeling was.
Route
'
Halte | ||
Assen, Busstation/NS | ||
Assen, Zuidersingel | ||
Assen, Vaart z.z | ||
Assen, Johan Willem Friso Kazerne | ||
Kloosterveen, Primodraai | ||
Bovensmilde, Van Liersbrug | ||
Bovensmilde, Schoolstraat | ||
Bovensmilde, Meestersbrug | ||
Smilde, Grietmansbrug | ||
Smilde, Jonkersbrug | ||
Smilde, Polakkenbrug | ||
Smilde, Koop Bakkersdraai | ||
Smilde, Veenhoopsbrug | ||
Hijkersmilde, Vroomsdraai | ||
Hijkersmilde, Witte Wijk | ||
Appelscha, Damsluis | ||
Appelscha, Boven | ||
Appelscha, School | ||
Appelscha, Compagnons hotel | ||
Appelscha, Café Hulst | ||
Veenoord, Veenoord | ||
Oosterwolde, Houtwal | ||
Oosterwolde, Autobusstation | ||
Oosterwolde, Nanningasluis | ||
Oosterwolde, Drie Tolhekken | ||
Donkerbroek, Viersprong | ||
Hoornsterzwaag, Hoek | ||
Hoornsterzwaag, Prikkedam | ||
Hoornsterzwaag, Freulewei | ||
Jubbega, Ambachtsschool | ||
Schurega, Gorredijksterweg | ||
Oudehorne, Weg naar Oldeberkoop | ||
Oudehorne, Zuster de Jongweg | ||
Nieuwehorne, Pastorielaan | ||
Katlijkerheide, Katlijkerheide | ||
Mildam, Mildam | ||
Mildam, Annaburen | ||
Heerenveen Zuid, Industrieterrein | ||
Heerenveen Zuid, Centrum | ||
Heerenveen Zuid, Marktweg | ||
Heerenveen/Oranjewoud, Blau Hûs | ||
Heerenveen/Oranjewoud, Tolhuis | ||
Heerenveen/Oranjewoud, Sallandlaan | ||
Heerenveen, Rottummerweg | ||
Heerenveen, President Kennedylaan | ||
Heerenveen, van Kleffenslaan | ||
Heerenveen, Autobusstation |
Geschiedenis
In de NTM Dienstregeling 1965/1966 werd er de gehele week een uurdienst gereden in de ochtendspits en de late middag tussen Assen en Oosterwolde elke half uur. Op zondag werd er op het traject Heerenveen - Oosterwolde in de middag eens per twee uur gereden. Verder werd er op donderdag en zon- en feestdagen een extra bus gereden van Assen Station naar het Sanatorium in Appelscha. Deze rit reed naast de normale dienstrit die gewoon de normale route reed.