Lijn 1 Dordrecht, Stadspolders - Wielwijk
Lijn 1 van de stadsdienst Dordrecht loop van Stadspolders via Dubbeldam, Sterrenburg, Crabbehof en Wielwijk naar Ziekenhuis Amstelwijck. Zowel in de ochtend- als avondspits rijdt één rit via de sociale werkplaats Drechtwerk. De lijn maakt deel uit van de concessie DAV en wordt gereden door Arriva.
Lijn 1 rijdt 1x per uur op werkdagen van 6.45 tot 18.00 uur en in het weekend van 10.30 tot 17.00 uur.
Materieel
Deze lijn wordt op werkdagen gereden door Mercedes Citaro's en Wright Commanders. In de zaterdags- en zondagsdienstregeling wordt een 15-persoonsbus (VDL Kusters MidCity II) ingezet, deze ritten zijn uitbesteed aan een taxibedrijf.
Route
Selma Lagerlöf-erf | |
Pearl Buck-erf | |
Albert Camus-erf | |
Jean-Paul Sartre-erf | |
Rietveld-erf | |
Van Ravesteyn-erf | |
Maaskant-erf | |
Bakema-erf | |
Selma Lagerlöf-erf | |
Oudendijk/Parkhuis | |
Parkhuis | |
Jasmijnstraat | |
Prunuslaan | |
Rechte Zandweg | |
De Schuur | |
Nijhofflaan/Groenekruislaan | |
Drakensteynlaan | |
Gravenhorst | |
Kastanjelaan | |
Eikenlaan | |
Ziekenhuis Dordwijk | |
Kapteynweg | |
Keplerweg | |
Herschelstraat | |
Leeuwstraat | |
Sterrenlanden | |
Heelalstraat | |
Atmosfeerstraat | |
Octant Boven (alleen ri. Stadspolders) | |
Winkelcentrum Sterrenburg | |
Station Zuid | |
Talmaweg-Oost | |
Van Oldenbarneveltplein | |
De Savornin Lohmanweg | |
Abel Tasmanstraat | |
Van Kinsbergenstraat | |
Witte de Withstraat | |
(Wilhelminaboom) | |
(Calandstraat) | |
(Drechtwerk) | |
(Calandstraat) | |
(Wilhelminaboom) | |
Watersteyn | |
Ziekenhuis Amstelwijck |
De haltes Wilhelminaboom, Calandstraat en Drechtwerk worden alleen bediend door de rit van 6.52 uur uit Stadspolders en de rit van 16.41 uur van Ziekenhuis Amstelwijck naar Stadspolders. De ritten van 7.35 en 8.35 uur van Ziekenhuis Amstelwijck naar Stadspolders rijden niet via Sterrenburg en gaan na Station Zuid rechtstreeks naar halte Kapteynweg.