Lijn 167 Strijen-Sas Kerkplein - Barendrecht Middeldijk
Voormalige buslijn 167 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz O405, Mercedes-Benz Sprinter, Den Oudsten MB200 |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 167 reed van Strijen-Sas via Strijen, Cillarshoek, Maasdam, Puttershoek en Heinenoord naar Barendrecht.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Strijen-Sas, Kerkplein | ||
Strijen, Steenplaats | ||
Strijen, Julianastraat | ||
Strijen, Politiebureau | ||
Strijen, Boompjesstraat | ||
Strijen, Leeuwerikstraat | ||
Strijen, Kievitstraat | ||
Strijen, Nieuwestraat | ||
Strijen, Boomgaard | ||
Strijen, Walewegje | ||
Strijen, Waleweg / Keizersdijk | ||
Cillaarshoek, Dorp | ||
Maasdam, 's Gravendeelseweg | ||
Maasdam, Lageweg | ||
Maasdam, Gemeentehuis | ||
Puttershoek, Sportlaan | ||
Puttershoek, Kastanjelaan | ||
Puttershoek, G. de Voslaan | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Barendrecht, Middeldijk | ||
Barendrecht, Lindehoevelaan | ||
Barendrecht, Postkantoor | ||
Barendrecht, Evertsenstraat | ||
Barendrecht, J.G. Oemvliet | ||
Barendrecht, Middeldijk |
Geschiedenis
Deze vindt z'n oorsprong vermoedelijk in de 80'er jaren.
Vanaf 1 juni 1997 nam de lijntaxi de ritten buiten de ochtendspits over tussen Strijen en Strijensas. In de ochtendspits reed lijn 167 slechts éénmaal naar Strijensas en vertrokken 4 ritten uit Strijensas. De lijntaxi ging daarna op maandag t/m vrijdag een uurdienst rijden en op zaterdag een 2-uurdienst. Op zondag reed de lijntaxi niet.
Vanaf 1 juni 1997 werd bovendien ook niet meer gereden tussen Heinenoord en Barendrecht op zaterdag en zondag. Op die momenten werd alleen gereden tussen Heinenoord en Strijen.
Op een later moment ging lijn 167 weer naar het Zuidplein rijden en werd het traject naar Barendrecht vervangen door de nieuwe lijn 267.