Lijn 112 Lexmond N.H. Kerk - Gorinchem Kazerneplein
Voormalige buslijn 112 | |
Vervoerder(s) | Westnederland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 28 mei 1989 t/m 26 mei 1990 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Koopavond | 1x/dag |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 112 reed van Lexmond via Leerdam, Asperen, Heukelum en Spijk naar Gorinchem.
Eén rit startte 's ochtends op weekdagen in Schoonrewoerd en reed in Gorinchem via Laag Dalem ten behoeve van scholieren naar Wijdschild. Eén rit 's ochtends vanuit Gorinchem en één rit 's middags richting Gorinchem werd gereden door lijn 110 en kwam dus niet in Lexmond. Er werd 's avonds alleen tussen Asperen en Gorinchem gereden bij koopavond in Gorinchem. 's Zaterdags werd alleen tussen Leerdam en Gorinchem een uurdienst geboden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Lexmond, N.H. Kerk | ||
Heicop, N.H. Kerk | ||
Kortgerecht, Blauwbijl | ||
Schoonrewoerd, Café De Zwaan | ||
Schoonrewoerd, Provinciale weg | ||
Leerdam, Schaikseweg / Molenlaan | ||
Leerdam, Bejaardencentrum Huis ter Leede | ||
Leerdam, Ooievaarlaan | ||
Leerdam, Recht van Ter Leede | ||
Leerdam, Station NS | ||
Leerdam, Dr. C. Voogdplein | ||
Leerdam, Prinses Marijkestraat | ||
Leerdam, Linge Ziekenhuis | ||
Acquoy, Kerkweg | ||
Asperen, Stadswal | ||
Asperen, Raadhuisplein | ||
Asperen, Baronie | ||
Asperen, Drostlaan | ||
Heukelum, Gragtdijk | ||
Heukelum, Voorste Gewind | ||
Spijk, Postkantoor | ||
Gorinchem, CCA Biochem | ||
Gorinchem, Stenen Trap | ||
Gorinchem, Ceelenbrug | ||
Gorinchem, Bachlaan | ||
Gorinchem, Glacis | ||
Gorinchem, Scholengemeenschap Wijdschild | ||
Gorinchem, Station NS | ||
Gorinchem, Kazerneplein |
Geschiedenis
Voor 1989 reed Westnederland al een buslijn van Vianen naar Leerdam onder het lijnnummer 112. Door lijnenruil met Zuidooster kreeg Westnederland de ZO-lijn 49 tussen Leerdam en Gorinchem in handen, waarna deze werd gecombineerd met de bestaande lijn 112. Het traject tussen Vianen en Lexmond werd opgeheven; daarvoor in de plaats kwam in Lexmond een aansluiting op lijn 111.
Op 27 mei 1990 werd het eindpunt in Gorinchem verlegd van het Kazerneplein naar het Station. De scholierenroute via 't Wijdschild werd vervangen door een lusroute door de stad. Ritten komende uit Lexmond reden via het Station, Centrum en Wijdschild weer terug naar Lexmond.