Lijn 28 Antwerpen Rooseveltplaats - Merksem Jan Palfijnziekenhuis
Versie door Wikibot (overleg | bijdragen) op 7 nov 2012 om 01:44 (Afbeeldingen in routestrip vervangen door Sjabloon:Rimg)
Stadsbuslijn 28 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Concessie | Antwerpen |
Materieel | Van Hool A360 |
Periode | ... t/m 31 augustus 2012 |
Frequenties | |
Spits | 4-6x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Let op. Dit artikel gebruikt het verouderde VBLijnInfo sjabloon.
Lijn 28 reed van Antwerpen naar Merksem.
In Merksem werd op alle dagen tussen 07.00 en 20.00 maar 1x/uur via de Zwaantjeslei gereden. In de spitsrichting reden er versterkingsritten tussen Burg. Nolfplein en het Palfijnziekenhuis.
Route
Halte | ||
Antwerpen, Rooseveltplaats | ||
Antwerpen, Paardenmarkt | ||
Antwerpen, Sint Jansplein | ||
Antwerpen, Noorderplaats | ||
Antwerpen, Ellermanstraat | ||
Antwerpen, Damplein | ||
Antwerpen, Bredastraat | ||
Merksem, Albertkanaal | ||
Merksem, Burg. Nolfplein | ||
Merksem, Terlindenhofstraat | ||
Merksem, Gudrunlaan | ||
Merksem, Laagsebaan | ||
Merksem, Kerkhof Blommestraat | ||
Merksem, De Vlaschaardstraat | ||
Merksem, Ryenlanddreef | ||
Merksem, Overhout | ||
Merksem, F. Adriaenssensstraat | ||
Merksem, Laaglandlaan | ||
Merksem, Melgeshof | ||
Merksem, De Brem | ||
Merksem, Zwaantjeslei | ||
Merksem, De Brem | ||
Merksem, Jan Palfijnziekenhuis |
Geschiedenis
Wegens algemene bezuinigingen bij De Lijn werd lijn 28 met ingang van 1 september 2012 opgeheven. Het grootste deel van het traject in Merksem werd overgenomen door buslijn 650, die tevens niet meer op de Rooseveltplaats kwam. Reizigers naar de Rooseveltplaats stappen aan de Fortsteenweg over op de tramlijnen 2 of 3.