Lijn 29 Arnhem Centraal Station - Gendringen Busstation (1984-1986)
Voormalige snelbuslijn 29 | |
Vervoerder(s) | GSM |
Regio's | Arnhem Nijmegen, Achterhoek |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1984 t/m 31 mei 1986 |
Voorganger(s) | 23 |
Opvolger(s) | 29 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Lijn 29 was een snelbus die reed tussen Arnhem, Velp, Dieren, Doesburg, Doetinchem en Gendringen.
Dienstregeling
- In de ochtendspits werden enkele toegevoegde ritten van Gendringen naar Doetinchem gereden. Deze ritten gaven te Doetinchem aansluiting op andere buslijnen richting Arnhem.
- 's Avonds en in het weekend werd eenmaal per uur gereden tussen Doetinchem en Gendringen; reizigers konden te Doetinchem overstappen op lijn 28 naar Arnhem.
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Gele Rijdersplein | ||
Arnhem, Willemsplein | ||
Arnhem, Velperplein Rotonde | ||
Arnhem, Velperplein/van Muylwijkstraat | ||
Arnhem, Velperpoort Station | ||
Arnhem, Hoflaan | ||
Arnhem, Raapopseweg | ||
Arnhem, Huygenslaan | ||
Arnhem, Vondellaan | ||
Velp, Nordlaan | ||
Velp, Wilhelminastraat | ||
Velp, Emmastraat | ||
Velp, Hogeweg | ||
Velp, Beekhuizenseweg | ||
Velp, Hotel "De Roskam" | ||
Rheden, Rhederhof | ||
Rheden, Holtbankseweg | ||
Rheden, Groenestraat | ||
Rheden, Pinkelseweg | ||
Rheden, Rozenbosch | ||
De Steeg, Westhoff | ||
De Steeg, Brantsenpark | ||
De Steeg, Smidsallee | ||
De Steeg, Midd. Oprijlaan | ||
Ellecom, Avegoor | ||
Ellecom, Dorp | ||
Ellecom, Hofstetten | ||
Dieren, G.S.M. Kantoor | ||
Dieren, Langebrug | ||
Doesburg, Koepoortwal | ||
Doesburg, Karel Doormansingel | ||
Doesburg, Meipoort | ||
Doesburg, Kraakselaan | ||
Doesburg, N.H. Kerk | ||
Drempt, De Braamberg | ||
Hoog Keppel, Burgemeester Vrijlandweg | ||
Laag Keppel, Weg naar Hoog-Keppel | ||
Laag Keppel, 't Smaaleke | ||
Laag Keppel, Gouden Leeuw | ||
Laag Keppel, Manége | ||
Doetinchem, IJzergieterij | ||
Doetinchem, Den Ooiman | ||
Doetinchem, 2e Loolaan | ||
Doetinchem, Busstation | ||
Doetinchem, Albert Heijn | ||
Doetinchem, Gemeentehuis | ||
Doetinchem, Station | ||
Doetinchem, Esdoornlaan | ||
Doetinchem, Watertoren | ||
Doetinchem, Doetinchem Oost | ||
Gaanderen, De Pol | ||
Gaanderen, Slakweg | ||
Gaanderen, Klok | ||
Gaanderen, Café Hartjes | ||
Terborg, De Hamaker | ||
Terborg, Postkantoor | ||
Terborg, Zaal Vos | ||
Terborg, Oude IJsselbrug | ||
Etten, Terborgseweg | ||
Etten, Dorp | ||
Etten, Spekking | ||
Ulft, Rieserweg | ||
Ulft, Kerk Ulft Noord | ||
Ulft, Thorbeckestraat | ||
Ulft, Café Guyen | ||
Ulft, Debbeshoek | ||
Ulft, Wega | ||
Ulft, Wesenthorstlaan | ||
Gendringen, Rijnweg | ||
Gendringen, Jacob Catsstraat | ||
Gendringen, Busstation |
Geschiedenis
Op 3 juni 1984 werd deze lijn geïntroduceerd als opvolger van de ritten van lijn 23 die tussen Terborg en Gendringen via Etten reden. De route bleef in hoofdzaak ongewijzigd, alleen in Dieren werd voortaan een snellere route gereden. In deze dienstregeling werd van maandag t/m vrijdag een halfuursdienst gereden, met extra ritten in de spitsuren. In de avonduren en het weekeinde werd een basisuurdienst gereden tussen Doetinchem en Gendringen en moest voor Arnhem overgestapt worden op overige buslijnen of de trein.
Op 1 juni 1986 ging lijn 29 een snellere route rijden tussen Arnhem en Doesburg: Rheden, De Steeg, Ellecom en Dieren werden voortaan niet meer aangedaan.