Lijn 71 Oostakker Wittewalle - Deinze Station
Mee bezig Aan dit artikel of deze sectie wordt de komende uren of dagen nog druk gewerkt. Klik op geschiedenis voor de laatste ontwikkelingen. |
Buslijn 71 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Vervoerregio | Gent |
Lijnsoort | Streekbus |
Lijnkleur | 71 |
Materieel | Van Hool newAG300 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 20:00) |
Zaterdag | 1x/uur (vanaf 11:00) |
Zondag | 1x/uur (vanaf 11:00) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 71 rijdt van Oostakker via Sint-Amandsberg, Gent, Zwijnaarde, Zevergem, Eke en Nazareth naar Deinze.
Dienstregeling
- Rondom ploegwisselingen wordt ook Volvo Cars bediend.
- In de spitsrichting rijden enkele ritten van/naar Deinze Kerkhof.
- In de (vroege) ochtend en (late) avond zijn de meeste ritten beperkt tot Nazareth en/of Oostakker Dorp.
- Op zaterdag en zondag begint één extra vroege rit in Nazareth en pas vanaf circa 11:00 wordt de reguliere dienstregeling opgestart.
Route
Halte | ||
Oostakker, Wittewalle | ||
Oostakker, Paelinckstraat | ||
Oostakker, Molzelestraat | ||
Oostakker, Kerkhof | ||
Oostakker, Volvo Cars | ||
Oostakker, Langerbruggestraat | ||
Oostakker, Dorp | ||
Oostakker, Wulverdam | ||
Oostakker, Drieselstraat | ||
Oostakker, Meerhoutstraat | ||
Oostakker, Sporthal Wolfput | ||
Oostakker, Puigem | ||
Oostakker, Drie Zwaantjes | ||
Oostakker, Eikstraat | ||
Oostakker, Lourdes | ||
Oostakker, Slotendries | ||
Oostakker, Sint-Bernadettestraat | ||
Gent, Bernadette Kerk | ||
Gent, La Sapinière | ||
Sint-Amandsberg, Visitatiestraat | ||
Sint-Amandsberg, Grondwetlaan | ||
Sint-Amandsberg, Dienstencentrum | ||
Sint-Amandsberg, Halvemaanstraat | ||
Gent, Dampoort | ||
Gent, Eendrachtstraat | ||
Gent, Tweebruggenstraat | ||
Gent, Zuid | ||
Gent, Vijfwindgatenstraat | ||
Gent, Muinklaan | ||
Gent, Leeuwstraat | ||
Gent, Terplatenbrug | ||
Gent, Heuvelpoort | ||
Gent, Ledeganckstraat | ||
Gent, Fortlaan | ||
Gent, Parkplein | ||
Gent, Sint-Pietersstation | ||
Gent, Tuinwijklaan | ||
Gent, Flamingostraat | ||
Gent, Sterre (Oudenaardsesteenweg | ||
Gent, De Pintelaan | ||
Zwijnaarde, De Deynestraat | ||
Zwijnaarde, Maaltemeers | ||
Zwijnaarde, Bollebergen | ||
Zwijnaarde, Klossestraat | ||
Zevergem, Grote Steenweg | ||
Zevergem, Veldstraat | ||
Zevergem, Kriekstraat | ||
Eke, Brouwershoflaan | ||
Eke, Landuitstraat | ||
Eke, Duivelstraat | ||
Eke, Nieuwe Steenweg | ||
Eke, 's Gravendreef | ||
Eke, Dorp | ||
Eke, De Lichterveldestraat | ||
Eke, Biesten | ||
Eke, Station | ||
Nazareth, Oudenaardseheerweg | ||
Nazareth, Sporthal | ||
Nazareth, Drapstraat | ||
Nazareth, Dorp | ||
Nazareth, Kortrijkseheerweg | ||
Nazareth, Deinzestraat | ||
Astene, Oude Heirweg | ||
Astene, Cederlaan | ||
Astene, Dorp | ||
Astene, Gampelaeredreef | ||
Deinze, Station | ||
Deinze, Gezellelaan | ||
Deinze, Gentpoortstraat Grammat | ||
Deinze, Gentpoortstraat | ||
Deinze, Kerkhof |
Geschiedenis
Op 6 januari 2024 werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. De bestaande 71 ging voortaan van/naar Deinze rijden. Ook ging deze lijn voortaan rechtstreeks via de N60 tussen Zwijnaarde en De Pinte rijden. Voorts kregen sommige haltes een andere naam die beter aansluit bij de huidige situatie.