Lijn 22 Alkmaar, Station - Huiswaard
Versie door Een ov fan (overleg | bijdragen) op 14 feb 2024 om 10:53
Voormalige buslijn 22 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 27 mei 1979 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 3x/uur |
Dal | 3x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 3x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 22 reed van station Alkmaar via het Centrum naar Huiswaard.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Alkmaar, Station | ||
Alkmaar, Kanaalkade | ||
Alkmaar, Zaagmolenstraat | ||
Alkmaar, Zeswielenstraat | ||
Alkmaar, Rinnewaard | ||
Alkmaar, Hoornseweg | ||
Alkmaar, Station Noord | ||
Alkmaar, Slochterwaard | ||
Alkmaar, Schinkelwaard | ||
Alkmaar, Grevelingen | ||
Alkmaar, Wielingenweg | ||
Alkmaar, Laan van Troyes | ||
Alkmaar, Laan van Darmstadt | ||
Alkmaar, Gruttostraat | ||
Alkmaar, Albatrosweg |
Geschiedenis
Op 27 mei 1979 werd de bediening van de wijk Huiswaard flink verbeterd. Het systeem van een ringlijn werd verlaten en voortaan zou een route in beide richtingen gereden gaan worden. De nieuwe lijn 23 nam een deel van het oude traject van lijn 22 over.
Op 31 mei 1981 ging de lijn vanaf de Laan van Darmstadt doorrijden naar De Horn, een stukje verder in de nieuwe wijk Daalmeer. Nieuwe haltes kwamen onder andere bij het pas geopende nieuwe station Alkmaar Noord en bij de De Horn.