Lijn 28 Alsdorf Annapark - Langerwehe Bahnhof
Buslijn 28 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | ASEAGsub |
Verkeersverbond | AVV |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro MAN Lion's City |
Rijdt sinds | 10 december 2017 |
Voorganger(s) | 28 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-2x/uur |
Avond (weekend) | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 28 rijdt van Alsdorf Stadtmitte via Alsdorf Mariadorf, Alsdorf Hoengen, Alsdorf Warden, Eschweiler Kinzweiler, Eschweiler Hehlrath, Eschweiler Stadtmitte, Eschweiler Weisweiler en Eschweiler Hücheln naar Langerwehe Mitte.
Dienstregeling
- In de ochtendspits rijden enkele extra ritten van Alsdorf en Mariadorf naar Eschweiler Bushof, waardoor de frequentie kan oplopen tot 4x/uur. Normaal wordt 2x/uur de gehele route gereden.
- Op zaterdag wordt overdag via Eschweiler Auerbachstraße in plaats van via Lederfabrik, daarnaast rijdt 1x/2 uur een rit naar Langerwehe.
- Van maandag tot en met zaterdag na circa 20:00 uur, zaterdag voor circa 8:00 uur en op zondag de gehele dag wordt in Alsdorf via Pommernstraße gereden. Op zondag wordt echter tussen 12:00 en 19:00 uur via Schaufenberg gereden met een extra rondje via de Nordstraße. Normaal wordt via Schaufenberg gereden zonder de halte Nordstraße aan te doen.
- Doordeweeks wordt na circa 20:00 uur de frequentie afgebouwd naar 1x/uur.
- Op zondag en 's avonds wordt niet via de halte Kambach gereden.
- Alleen overdag wordt via Mariadorf Dreieck gereden (niet 's avonds).
- Een enkele rit in de ochtendspits rijdt via de halte In der Krause.
- Een enkele rit in de spits rijdt van en naar Langerwehe.
- De halte Weisweiler Bahnhof wordt alleen van maandag tot en met zaterdag overdag bediend.
- In de spitsuren is deze lijn te Eschweiler Bushof meestal gekoppeld aan 98 of in enkele gevallen aan lijn 96.
Route
Halte | ||
Alsdorf, Annapark | ||
Alsdorf, Anna I | ||
Alsdorf, Denkmalplatz | ||
Alsdorf, Rathaus | ||
Alsdorf, Feuerwehrhaus | ||
Alsdorf, Franzstraße | ||
Alsdorf, Pommernstraße | ||
Alsdorf, Schaufenberg Am Kreuzberg | ||
Alsdorf, Schaufenberg Kirche | ||
Alsdorf, Schaufenberg Nordstraße | ||
Alsdorf, Schaufenberg Max-Planck-Straße | ||
Alsdorf, Hagfeld | ||
Alsdorf, Gewerbepark | ||
Alsdorf, Siedlung Ost | ||
Alsdorf, Mariagrube | ||
Alsdorf, Mariadorf Kirche | ||
Alsdorf, Mariadorf Kreuz | ||
Alsdorf, Im Boisch | ||
Alsdorf, Mariadorf Dreieck | ||
Alsdorf, Altes Rathaus | ||
Alsdorf, Hans-Böckler-Straße | ||
Alsdorf, Schillerstraße | ||
Alsdorf, Goethestraße | ||
Alsdorf, Warden Feld | ||
Alsdorf, Warden Kirche | ||
Eschweiler, Pannesstraße | ||
Eschweiler, Kambach | ||
Eschweiler, Hehlrath Westerwaldstraße | ||
Eschweiler, Hehlrath Schwarzwaldstraße | ||
Eschweiler, Am Römerberg | ||
Eschweiler, Auerbachstraße | ||
Eschweiler, Lederfabrik | ||
Eschweiler, Steinstraße | ||
Eschweiler, Bushof | ||
Eschweiler, Grabenstraße | ||
Eschweiler, Rathaus | ||
Eschweiler, Friedhof | ||
Eschweiler, Südstraße | ||
Eschweiler, Herz-Jesu-Kirche | ||
Eschweiler, Wetterschacht | ||
Eschweiler, Lynenwerk | ||
Eschweiler, Elektrowerk | ||
Eschweiler, Zukunft | ||
Eschweiler, Auf dem Pesch | ||
Eschweiler, In der Krause | ||
Eschweiler, Auf dem Pesch | ||
Eschweiler, Berliner Ring | ||
Eschweiler, Weisweiler Frankenplatz | ||
Eschweiler, Lindenallee | ||
Eschweiler, Weisweiler Bahnhof | ||
Eschweiler, Weißer Weg | ||
Eschweiler, Tannenbergstraße | ||
Eschweiler, Hüchelner Straße | ||
Eschweiler, Sankt Johannes | ||
Eschweiler, Wilhelmshöhe | ||
Eschweiler, Hermann-Löns-Straße | ||
Eschweiler, Am Schildchen | ||
Eschweiler, Ziegelei | ||
Eschweiler, Langerweher Straße | ||
Eschweiler, Hücheln Wasserfeld | ||
Eschweiler, Heidesiedlung | ||
Langerwehe Seelebach | ||
Langerwehe, Bahnhof |
Geschiedenis
Op 10 december 2017 werd het lijnennet in Aachen opnieuw vormgegeven. Lijn 28 werd geïntegreerd met lijn 96, hierdoor werden de snelle ritten door Hücheln overgeheveld naar lijn 96. Daarnaast werd de dienstregeling in Hücheln en Weisweiler licht gewijzigd en gingen enkele ritten van maandag tot en met zaterdag van en naar Langerwehe rijden.
Op 9 juni 2019 werden de ritten naar het IGP Industriegebied in Weisweiler afgesplitst en ondergebracht onder het nieuwe lijnnummer 98. Nieuw hierbij was dat het industriegebied Am Grachtweg werd ontsloten. Tevens werd de halte Rathaus/City-Center hernoemd in Rathaus.