Treinserie 8100 (België 1985/1986)
Versie door Etienne (overleg | bijdragen) op 19 okt 2020 om 18:12 (Nieuwe pagina aangemaakt met '{{BVSerieInfo |serie=8100 |traject=Charleroi-Sud - Couvin |dienstregeling=1985/1986 |vervoerder=NMBS |treinsoort=Lokaaltrein |frequentie=1x/uur (gem.) |opme...')
Voormalige Belgische treinserie 8100
| |
---|---|
Traject | Charleroi-Sud - Couvin |
Dienstregeling | 1985/1986 |
Vervoerder | NMBS |
Materieel | onbekend |
Treinsoort | Lokaaltrein |
Frequentie | 1x/uur (gem.) |
Opmerkingen | Reed in het weekend 1x per 2 uur en stopte maar beperkt te La Villette. |
Treinserie 8100 was in de dienstregeling 1985/1986 de Lokaaltrein tussen Charleroi, Walcourt, Mariembourg en Couvin.
Traject
Station | ||
Charleroi-Sud | ||
La Villette | ||
Jamioulx | ||
Beignée | ||
Ham-sur-Heure | ||
Cour-sur-Heure | ||
Berzée | ||
Pry | ||
Walcourt | ||
Yves-Gomezée | ||
Philippeville | ||
Mariembourg | ||
Couvin |
Bijzonderheden
- De treinen 8128 (dagelijks, 04:29 te Couvin), 8130 (weekend, 06:37 te Couvin), 8136 (dagelijks, 12:26 te Couvin) en 8144 (dagelijks, 20:30 te Couvin) reden na Charleroi nog verder naar Couillet en Châtelet.
- De treinen 8103 (06:07 of 06:20), 8111 (weekend, 14:39), 8113 (doordeweeks, 16:17), 8119 (doordeweeks, 22:08) en 8120 (weekend, 22:39) begonnen in Châtelet en stopten ook in Couillet alvorens verder naar Couvin te rijden.
- In de spitsuren werd vaak non-stop gereden tussen Charleroi en Berzée. Op het tussengelegen traject reden dan aanvullende P-treinen.
Andere voormalige Belgische treinseries 8100
Dienstregeling | Treinsoort | Frequentie | Lijn | Traject | Vervoerder | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
1982/1983 | Lokaaltrein | 1x/uur | ((Ans -) Herstal -) Liège-Guillemins - Namur | NMBS | Had een afwisselend stoppatroon en stopte niet altijd op alle stations. Reed op zondag maar 1x per 2 uur tussen Namur en Liège-Guillemins. | |
1984/1985 | Lokaaltrein | 1x/uur (gem.) | Charleroi-Sud - Couvin | NMBS | Reed in het weekend 1x per 2 uur en stopte maar beperkt te La Villette. | |
1987/1988 | Lokaaltrein | 1x/uur (gem.) | Charleroi-Sud - Couvin | NMBS | Reed in het weekend 1x per 2 uur en stopte maar beperkt te La Villette. | |
1989/1990 | Lokaaltrein | 1x/uur (gem.) | Charleroi-Sud - Couvin | NMBS | Reed in het weekend 1x per 2 uur en stopte maar beperkt te La Villette. | |
1990/1991 | Lokaaltrein | 1x/uur (gem.) | Charleroi-Sud - Couvin | NMBS | Reed in het weekend 1x per 2 uur en stopte maar beperkt te La Villette. | |
1992/1993 | Lokaaltrein | 1x/uur (gem.) | Charleroi-Sud - Couvin | NMBS | Reed in het weekend 1x per 2 uur en stopte maar beperkt te La Villette. | |
1995/1996 | Lokaaltrein | 1x/uur (gem.) | Charleroi-Sud - Couvin | NMBS | Reed in het weekend 1x per 2 uur en stopte beperkt in Beignée en Pry. | |
1995/1996 | Lokaaltrein | 1x/uur (gem.) | Charleroi-Sud - Couvin | NMBS | Reed in het weekend 1x per 2 uur en stopte beperkt in Beignée en Pry. | |
1997/1998 | Lokaaltrein | 1x/uur (gem.) | Charleroi-Sud - Couvin | NMBS | Reed in het weekend 1x per 2 uur en stopte beperkt in Beignée en Pry. |
Categorieën:
- Voormalige Belgische treinserie
- Belgische treinserie 8100
- Belgische dienstregeling 1985/1986
- Lokaaltrein
- Station Charleroi-Sud
- Station La Villette
- Station Jamioulx
- Station Beignée
- Station Ham-sur-Heure
- Station Cour-sur-Heure
- Station Berzée
- Station Pry
- Station Walcourt
- Station Yves-Gomezée
- Station Philippeville
- Station Mariembourg
- Station Couvin