Lijn U74 Düsseldorf, Holthausen - Lörick
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 25 jan 2017 om 15:36
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Metrolijn U74 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Rheinbahn |
Concessie | VRR |
Lijnsoort | Metro |
Lijnlogo | |
Materieel | B80D |
Rijdt sinds | 21 februari 2016 |
Voorganger(s) | U74 |
Frequenties
| |
Spits | 0-6x/uur |
Spits (vakantie) | 0-3x/uur |
Dal | 0-3x/uur |
Avond | 0-4x/uur |
Nacht | 0-2x/uur (vr-za) |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 0-4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn U74 rijdt van Düsseldorf Holthausen via Oberbilk, Hauptbahnhof, Belsenplatz, Lörick en Büderich naar Osterath.
Dienstregeling
- In de ochtendspits buiten de vakanties wordt 6x/uur gereden van Haus Meer naar het Hauptbahnhof en 3x/uur verder naar Holthausen. In de omgekeerde richting wordt tussen Holthausen en Lörick 3x/uur gereden. Een enkel rit rijdt verder van en naar Görgesheim.
- In de daluren rijden alle ritten tussen Lörick en Holthausen, zelfde geldt voor de middagspits en in de ochtendspits in de vakanties.
- Op vrijdagmiddag wordt wel doorgereden van en naar Büderich Haus Meer.
- Vrijdag- en zaterdagnacht wordt 2x/uur gereden tussen Holthausen en Lorick.
- Zaterdag wordt tot 15:00 uur 2x/uur gereden tussen Holthausen en Görgesheim, daarna wordt tot Lörick gereden.
- Zondag wordt voor 13:00 uur 4x/uur gereden vanaf Holthausen. Vanaf daar zijn de eindbestemmingen Lörick (2x/uur), Rheinbahnhaus en Heinrich Heinre Allee.
- Zondag na 13:00 uur en 's avonds wordt 4x/uur gereden; 2x/uur tot Hauptbahnhof en 2x/uur naar Lörick.
Route
Halte | ||
Düsseldorf, Holthausen | ||
Düsseldorf, Elbruchstraße | ||
Düsseldorf, Ickerswarder Straße | ||
Düsseldorf, Opladener Straße | ||
Düsseldorf, Werstener Dorfstraße | ||
Düsseldorf, Provinzialplatz | ||
Düsseldorf, Kaiserslauterner Straße | ||
Düsseldorf, Oberbilk | ||
Düsseldorf, Ellerstraße | ||
Düsseldorf, Oberbilker Markt/Warschauer Straße | ||
Düsseldorf, Hauptbahnhof | ||
Düsseldorf, Oststraße | ||
Düsseldorf, Steinstraße/Königsallee | ||
Düsseldorf, Heinrich Heine Allee | ||
Düsseldorf, Tonhalle/Ehrenhof | ||
Düsseldorf, Luegplatz | ||
Düsseldorf, Barbarossaplatz | ||
Düsseldorf, Belsenplatz | ||
Düsseldorf, Rheinbahnhaus | ||
Düsseldorf, Heerdter Sandberg | ||
Düsseldorf, Prinzenallee | ||
Düsseldorf, Lohweg | ||
Düsseldorf, Löricker Straße | ||
Düsseldorf, Lörick | ||
Büderich, Landsknecht | ||
Büderich, Forsthaus | ||
Büderich, Haus Meer | ||
Osterath, Bovert | ||
Osterath, Kamperweg | ||
Osterath, Hoterheide | ||
Osterath, Görgesheide |
Geschiedenis
Op 21 februari 2016 werd de Wehrhahntunnel in gebruik genomen, hierdoor waren er grote wijzigingen in het tram- en stadtbahnnet van Düsseldorf. De nieuwe lijnen U71 en U83 gingen van en naar Benrath Betriebshof rijden als gevolg daarvan wordt lijn U74 ingekort tot Holthausen. Ook veranderde de dienstregeling in de avonduren, er werd voortaan viermaal per uur gereden tussen Holthausen en Hauptbahnhof.
Categorieën:
- Verouderde buitenlandse lijnen
- Buitenlandse lijn 74
- Buitenlandse metrolijnen
- Buitenlandse nachtmetro
- Concessie VRR
- Lijn in Duitsland
- Plaats Düsseldorf
- Düsseldorf Holthausen
- Düsseldorf Ickerswarder Straße
- Düsseldorf Opladener Straße
- Düsseldorf Werstener Dorfstraße
- Düsseldorf Provinzialplatz
- Station Düsseldorf-Oberbilk
- Düsseldorf Ellerstraße
- Düsseldorf Oberbilker Markt/Warschauer Straße
- Station Düsseldorf Hbf
- Düsseldorf Oststraße
- Düsseldorf Steinstraße/Königsallee
- Düsseldorf Heinrich Heine Allee
- Düsseldorf Tonhalle/Ehrenhof
- Düsseldorf Barbarossaplatz
- Düsseldorf Belsenplatz
- Düsseldorf Lohweg
- Düsseldorf Löricker Straße
- Düsseldorf Lörick
- Plaats Büderich
- Büderich Landsknecht
- Büderich Forsthaus
- Büderich Haus Meer
- Plaats Osterath
- Osterath Bovert
- Osterath Hoterheide