Lijn 308 Amsterdam Centraal Station - Purmerend Neckerstraat
Versie door Frankberg19 (overleg | bijdragen) op 27 nov 2016 om 23:54 (Nieuwe pagina aangemaakt met '{{Nieuwedrgl1}} {{LijnInfo |type=snelbus |lijnnr=308 |route=Amsterdam Centraal - Ilpendam - Purmerend Weidevenne |vervoerder=EBS |concessie=Waterland (2012-2019...')
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Snelbuslijn 308 | |
Vervoerder(s) | EBS |
Concessie | Waterland |
Lijnsoort | Snelbus |
Formule | |
Materieel | Scania Omnilink (G) |
Rijdt sinds | 11 december 2016 |
Voorganger(s) | 308 |
Frequenties
| |
Spits | 6-8x/uur |
Spits (vakantie) | 4x/uur (kerst en zomer) |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2-4x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 308 rijdt van Amsterdam via Ilpendam naar Purmerend.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt 6x/uur naar Purmerend gereden en 8x/uur naar Amsterdam.
- In de middagspits wordt 6x/uur naar Amsterdam gereden en 8x/uur naar Purmerend.
Route
Halte | ||
Amsterdam, CS IJzijde | ||
Amsterdam, Prins Hendrikkade | ||
Ilpendam, Dorp | ||
Purmerend, Vurige Staart | ||
Purmerend, Jan Blankenbrug | ||
Purmerend, Aziëlaan | ||
Purmerend, Eufraatlaan | ||
Purmerend, Karavaanstraat | ||
Purmerend, Zoeloestraat | ||
Purmerend, Orinocostraat | ||
Purmerend, Savannestraat | ||
Purmerend, Retiropark | ||
Purmerend, Vallettastraat | ||
Purmerend, Vuurtorengracht | ||
Purmerend, Neckerstraat |
Geschiedenis
Nadat het vernieuwde busstation Tramplein in Purmerend in gebruik werd genomen, keerden praktisch alle buslijnen weer terug naar hun oorspronkelijke route. De route van lijn 308 bleef daarentegen beperkt tot de Melkwegbrug, waarna reizigers voor het Centrum de brug over konden lopen.