Lijn 167 Strijen-Sas Kerkplein - Barendrecht Middeldijk
Voormalige buslijn 167 | |
Vervoerder(s) | ZWN-Groep |
Regio | Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz O405, Mercedes-Benz Sprinter, Den Oudsten MB200 |
Periode | 28 mei 1995 t/m 29 mei 1999 |
Voorganger(s) | 167 |
Opvolger(s) | 167 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 167 reed van Strijen-Sas via Strijen, Cillarshoek, Maasdam, Puttershoek en Heinenoord naar Barendrecht.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Strijen-Sas, Kerkplein | ||
Strijen, Steenplaats | ||
Strijen, Julianastraat | ||
Strijen, Politiebureau | ||
Strijen, Boompjesstraat | ||
Strijen, Leeuwerikstraat | ||
Strijen, Kievitstraat | ||
Strijen, Nieuwestraat | ||
Strijen, Boomgaard | ||
Strijen, Walewegje | ||
Strijen, Waleweg/Keizersdijk | ||
Cillaarshoek, Dorp | ||
Maasdam, 's Gravendeelseweg | ||
Maasdam, Lageweg | ||
Maasdam, Gemeentehuis | ||
Puttershoek, Sportlaan | ||
Puttershoek, Kastanjelaan | ||
Puttershoek, G. de Voslaan | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Barendrecht, Middeldijk | ||
Barendrecht, Lindehoevelaan | ||
Barendrecht, Postkantoor | ||
Barendrecht, Evertsenstraat | ||
Barendrecht, J.G. Oemvliet | ||
Barendrecht, Middeldijk |
Geschiedenis
Op 1 november 1994 fuseerden Westnederland en ZWN tot het nieuwe ZWN-Groep. Per 28 mei 1995 kwam een eerste nieuwe dienstregeling uit onder deze nieuwe vervoerder. Het traject Zuidplein - Barendrecht van lijn 167 werd toen opgeheven. In Barendrecht ging de lijn in beide richtingen via de rijden. In de dienstregeling en de rest van de route in de Hoeksche Waard vonden verder geen wijzigingen plaats.
Op 2 juni 1996 werd de route in Barendrecht gewijzigd in een lusroute in plaats van een route in twee richtingen. Komende vanuit Heinenoord ging de lijn na de halte Middeldijk een lusroute tegen de klok in rijden via o.a. de Lindehoevelaan, het Postkantoor en de Oemvliet. Om vervolgens weer terug te keren naar de Hoeksche Waard. Tegelijkertijd werden alle ritten op zondag ingekort tot het traject Strijen - Heinenoord en moesten doorgaande reizigers naar Barendrecht omreizen via Rotterdam.
Vanaf 1 juni 1997 nam de lijntaxi de ritten buiten de ochtendspits over tussen Strijen en Strijensas. In de ochtendspits reed lijn 167 slechts éénmaal naar Strijensas en vertrokken vier ritten uit Strijensas. De lijntaxi ging daarna op maandag t/m vrijdag een uurdienst rijden en op zaterdag een 2-uurdienst. Op zondag reed de lijntaxi niet.
Vanaf 1 juni 1997 werd bovendien ook niet meer gereden tussen Heinenoord en Barendrecht op zaterdag en zondag. Op die momenten werd alleen gereden tussen Heinenoord Busstation en Strijen.
Op een later moment ging lijn 167 weer naar het Zuidplein rijden en werd het traject naar Barendrecht vervangen door de nieuwe lijn 267.
Voormalige route(s)
Voormalige route in Barendrecht (05-1995 - 05-1996)
Halte | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Barendrecht, J.G. Oemvliet | ||
Barendrecht, Beltmolen | ||
Barendrecht, Kerk |