Lijn 81 Schiedam Station - Spijkenisse De Akkers
Voormalige buslijn 81 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Regio's | Rotterdam, Voorne-Putten |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 23 mei 1982 t/m ... |
Voorganger(s) | 81 |
Frequenties
| |
Spits | 1-6x/uur |
Dal | 1-3x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 1-3x/uur |
Zondag | 1-3x/uur |
Lijn 81 reed van Schiedam via Hoogvliet naar Spijkenisse.
Dienstregeling
- Tussen Hoogvliet en Schiedam werd slechts 1x/uur gereden, met twee extra ritten in de middagspits.
- In de avonduren werd ook via Vlaardingen Oost gereden.
Route
Halte | ||
Schiedam, Station | ||
Schiedam, Broersvest | ||
Schiedam, Gem. Ziekenhuis | ||
Vlaardingen, Station Oost | ||
Hoogvliet, Laning | ||
Hoogvliet, Metro | ||
Spijkenisse, Station | ||
Spijkenisse, Vredehofplein | ||
Spijkenisse, Sporthal Den Oert | ||
Spijkenisse, Hekelingseweg | ||
Spijkenisse, Eikenlaan | ||
Spijkenisse, Baarsveen | ||
Spijkenisse, Zwembad | ||
Spijkenisse, De Schouw | ||
Spijkenisse, De Gaard | ||
Spijkenisse, Donk |
Geschiedenis
Op 23 mei 1982 werd de oude lijn 81 gewijzigd. Voortaan wordt in Spijkenisse geen lusroute meer gereden, maar een route in beide richtingen naar een nieuw eindpunt bij de Donk. Tussen Hoogvliet en Spijkenisse wordt een frequente dienst gereden, tot wel elke 10 minuten. Tussen Hoogvliet en Schiedam werd slechts 1x/uur gereden, met een enkele extra rit in de spitsuren en op zaterdagmiddag.