Lijn 54 Hoogvliet Metro - Ouddorp Bernhardweg
Voormalige buslijn 54 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Regio's | Rotterdam, Voorne-Putten, Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 30 mei 1981 |
Opvolger(s) | 104, 108 |
Frequenties
| |
Spits | 0-1x/uur |
Dal | 0-1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 54 reed van Hoogvliet via Spijkenisse, Heenvliet, Hellevoetsluis, Stellendam en Goedereede naar Ouddorp.
Dienstregeling
- Tussen Rotterdam en Hoogvliet werd alleen van maandag t/m zaterdag overdag 1x/uur gereden.
- In de avonduren en op zondag wordt alleen tussen Hoogvliet en Hellevoetsluis gereden.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Rhoon, Rhoon | ||
Poortugaal, Poortugaal | ||
Hoogvliet, Metro | ||
Spijkenisse, Station | ||
Geervliet, Geervliet | ||
Heenvliet, Heenvliet | ||
Hellevoetsluis, De Struijten | ||
Hellevoetsluis, Jan Blankenstraat | ||
Hellevoetsluis, Provincialeweg | ||
Hellevoetsluis, Het Zwaantje | ||
Stellendam, Stellendam | ||
Goedereede, Provinciale weg | ||
Ouddorp, Station | ||
Ouddorp, Bernhardweg |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 26 augustus 1979 kwam de verbinding Hellevoetsluis - Brielle geheel te vervallen, het alternatief op dit traject was voortaan lijn 55. De tussenritten die overdag tot Hellevoetsluis 't Zwaantje rijden, werden in de zomermaanden doorgetrokken naar het Quackjeswater ter vervanging van lijn 56. Daarnaast ging de lijn van maandag t/m zaterdag overdag 1x/uur verder rijden naar Rotterdam.
Rond 1980 werd de frequentie op het traject Hellevoetsluis - Ouddorp verhoogd naar een uurdienst. Deze ritten gingen echter niet meer via 't Zwaantje rijden. Daarnaast verviel ook de verbinding met het Quckjeswater, dat werd ondergebracht in lijn 58.
Op 31 mei 1981 werd ook de Mobilofoon bij de ZWN in gebruik genomen. Dit systeem kan binnen één grote regio echter geen dubbele lijnnummers herkennen. Deze lijn werd daarom vernummerd naar lijn 104. Onder dat lijnnummer werd voortaan alleen nog van maandag t/m zaterdag overdag 1x/uur het hele traject gereden. De verdichtingsritten tot Hellevoetsluis, evenals de ritten in de avonduren en op zondag werden overgenomen door de nieuwe lijn 108.
Voormalige route(s)
Voormalige route naar Brielle (... - 08-1979)
Halte | ||
Hellevoetsluis, Het Zwaantje | ||
Nieuwenhoorn, Dorp | ||
Brielle, Brielle |