Lijn 8 Eindhoven, Station NS - Airport/Constant Rebecque kazerne/Vredeoord
Voormalige buslijn 8 | |
Vervoerder(s) | Hermes |
Concessie | SRE Eindhoven Stad |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 30 mei 1999 t/m 27 mei 2000 |
Voorganger(s) | 8 |
Opvolger(s) | 8, 19 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 8 reed om-en-om van Station Eindhoven naar Vredeoord / Constant Rebecque Kazerne of naar Acht (Waalstraat) / Airport. De Constant Rebecque Kazerne werd ongeveer 1x/uur aangedaan, de andere ritten stopte dan op Vredeoord. Het eindpunt Airport werd alleen op werkdagen aangedaan en dan alleen in de spitsen en rond het middaguur.
Route
Halte | ||
Eindhoven, Station NS | ||
Eindhoven, De Vriesstraat | ||
Eindhoven, Gemmastraat | ||
Eindhoven, Sint Petruskerk | ||
Eindhoven, Kloosterdreef | ||
Eindhoven, Frankrijkstraat | ||
Eindhoven, Drijfhoutstraat | ||
Eindhoven, Barrierweg | ||
Eindhoven, Lieven de Keylaan | ||
Eindhoven, H. de Keyzerplein | ||
Eindhoven, Philips Nederland | ||
Eindhoven, Newtonplein | ||
Eindhoven, Pieter Zeemanstraat | ||
Eindhoven, Vredeoord | ||
Eindhoven, Constant Rebecque Kazerne | ||
Eindhoven, Oude Bosschebaan | ||
Eindhoven, Pieter Eijffhuis | ||
Eindhoven, Bernardinopas | ||
Eindhoven, Stedelijk College | ||
Eindhoven, Marathonloop | ||
Eindhoven, Kruispunt Acht | ||
Eindhoven, Rijnstraat | ||
Eindhoven, Waalstraat | ||
Eindhoven, De Schakel | ||
Eindhoven, Fashion Centre | ||
Eindhoven, Airport |
Geschiedenis
- De lijn ontstond op 30 mei 1999 toen het lijndeel station - Schuttersbosch / Gijzenrooi van de vorige lijn 8 werd overgenomen door lijn 18.
- Op 28 mei 2000 werd de lijn opnieuw gesplitst. Het deel naar Acht bleef lijn 8. Het deel naar Vredeoord / Constant Rebecque Kazerne werd verlengd naar Airport en ging rijden onder lijn 19.