Lijn 171 Amsterdam Centraal Station - Leimuiden Garage CN
Voormalige buslijn 171 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Amsterdam, Amstelland-Meerlanden, Midden-Holland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 31 mei 1981 t/m ... |
Voorganger(s) | 1 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 171 reed van Amsterdam via Amstelveen, Bovenkerk, Aalsmeer en Kudelstaart naar Leimuiden.
In de spits, met uitzondering van de vakantieperiode, reden extra ritten tussen Aalsmeer en Kudelstaart.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, De Boelelaan/VU Ziekenhuis | ||
Amsterdam, Kalfjeslaan/Amstelveenseweg | ||
Amstelveen, Plein 1960 | ||
Bovenkerk, Pastoor Brouwerslaan | ||
Aalsmeer, Machineweg | ||
Aalsmeer, TV Studio | ||
Aalsmeer, Hortensiaplein | ||
Kudelstaart, Gravin Aleidstraat | ||
Leimuiden, Garage CN |
Geschiedenis
Op 31 mei 1981 werd ook in de rest van het vervoergebied van Centraal Nederland de Mobilofoon in gebruik genomen. Net als een jaar eerder werden veel lijnnummers gewijzigd, zodat geen dubbele lijnen meer in het vervoergebied reden. De oude lijn 1 kreeg op die datum het nieuwe lijnnummer 171. De route bleef ongewijzigd gehandhaafd, maar in de dienstregeling vonden grotere wijzigingen plaats. Over het hele traject werd voortaan grotendeels nog maar 1x/uur gereden, zodat in combinatie met lijn 172 grotendeels elk half uur werd gereden. Op het andere halfuur reed dan een pendelbus op het deeltraject Kudelstaart - Aalsmeer of Aalsmeer - Amsterdam.