Lijn 1 Arnhem Centraal Station - Tiel Station (1956)
Voormalige buslijn 1 | |
Vervoerder(s) | Velox |
Regio | KAN/Rivierenland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | t/m 29 september 1956 |
Opvolger(s) | 1 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/4 uur |
Dal | 1-2x/4 uur |
Avond | 1x/4 uur |
Zaterdag | 1-2x/4 uur |
Zondag | 3x/dag |
Lijn 1 was een streekbus tussen Arnhem, Elden, Driel, Heteren, Randwijk, Opheusden, Kesteren, Ochten, IJzendoor, Echteld en Tiel.
Van maandag tot en met zaterdag werd er 's ochtends eenmaal per twee uur gereden; 's middags en 's avonds drie- tot viermaal per uur gereden. Op zondag reden drie ritten in beide richtingen.
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Velperplein | ||
Arnhem, Schouwburg | ||
Arnhem, Monchyplein | ||
Elden, Viaduct | ||
Elden, Café de Engel | ||
Westerveld, Klapstraat | ||
Westerveld, Noodwoning | ||
Spoorbrug, Koeweide | ||
Spoorbrug, Boerderij Degen | ||
Spoorbrug, Vogelenzang | ||
Driel, Drielseveer | ||
Driel, Café Lem | ||
Driel, Driesprong | ||
Driel, Bouwing | ||
Driel, Lindeboom | ||
Driel, De Aanval | ||
Heteren, Iris | ||
Heteren, Wildhoeve | ||
Heteren, Smederij Bouwman | ||
Heteren, Veerhuis | ||
Heteren, Café Jansen | ||
Heteren, Kerk | ||
Heteren, Renkumseveer | ||
Heteren, Notenboom | ||
Heteren, Achterstraat | ||
Randwijk, Postkantoor | ||
Randwijk, Lexkesveer | ||
Randwijk, Theunissen | ||
Lakemond, Gemaal | ||
Lakemond, Lakemondsestraat | ||
Opheusden, Blauw Hekke | ||
Opheusden, Bovenend | ||
Opheusden, v.d. Brink | ||
Opheusden, Slagerij Bor | ||
Opheusden, De Zwaan | ||
Opheusden, Opheusdenseveer | ||
Opheusden, Boerderij Toornburg | ||
Opheusden, Boerenleenbank | ||
Kesteren, Marktstraat | ||
Kesteren, Overweg | ||
Kesteren, Station | ||
Kesteren, Versteeg | ||
Kesteren, School | ||
Kesteren, Café Spies | ||
Kesteren, Overbroek | ||
Ochten, Café v. Mourik | ||
Ochten, Huize Steegakkers | ||
Ochten, Postkantoor | ||
Ochten, Gemeentehuis | ||
Ochten, Huize Vredehove | ||
Ochten, Lichtstad | ||
Ochten, Viersprong | ||
Ochten, Laviere | ||
IJzendoorn, Sluisje | ||
IJzendoorn, Dorpsgrens | ||
IJzendoorn, Zondagsestraat | ||
Echteld, Spijkerstraat | ||
Echteld, Kerk | ||
Echteld, Overweg | ||
Echteld, Driesprong | ||
Echteld, Broekdijk | ||
Echteld, Boerderij Grootstapel | ||
Tiel, Hoek Medelsestraat | ||
Tiel, Boerderij v.d. Berg | ||
Tiel, Sluis | ||
Tiel, Grintweg | ||
Tiel, Binnenhoek | ||
Tiel, De Betuwe | ||
Tiel, Café "De Roos" | ||
Tiel, Hotel Telkamp | ||
Tiel, Station |
Geschiedenis
Tot en met 2 oktober 1954 had lijn 1 in Arnhem de halte Nieuweplein als beginhalte. Op 3 oktober 1954 werd dit gewijzigd in de halte Station.
Op 30 september 1956 ging lijn 1 een uurdienst rijden. Hierbij werd tussen Randwijk en Opheusden via Zetten, Andelst en Dodewaard gereden. De toegevoegde ritten tussen Andelst en Zetten werden hierbij overgenomen van lijn 3, terwijl de toegevoegde ritten tussen Andelst en Tiel overgenomen werden van lijn 2.