Lijn 61 Amsterdam, Station Sloterdijk - Slotervaart
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 14 aug 2015 om 16:25
Buslijn 61 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Stadsvervoer Amsterdam |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Amsterdam |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G |
Rijdt sinds | 1 januari 2012 |
Voorganger(s) | 19, 63, 192 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur (kerst) |
Dal | 4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur (kerst) |
Avond | 2x/uur (tot 20:30 uur) |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 61 rijdt vanaf Amsterdam Sloterdijk via Geuzenveld en Osdorp naar Slotervaart.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Station Sloterdijk | ||
Amsterdam, Plesostraat | ||
Amsterdam, Naritaweg | ||
Amsterdam, Seineweg | ||
Amsterdam, Anthony Moddermanstraat | ||
Amsterdam, Jacob Cabeliaustraat | ||
Amsterdam, Aalbersestraat | ||
Amsterdam, Sam van Houtenstraat | ||
Amsterdam, De Savornin Lohmanstraat | ||
Amsterdam, Troelstralaan | ||
Amsterdam, Willinklaan | ||
Amsterdam, Herman Bonpad | ||
Amsterdam, Oeverpad | ||
Amsterdam, Vrijzicht | ||
Amsterdam, Ruimzicht | ||
Amsterdam, Meer en Vaart | ||
Amsterdam, Louis Davidsstraat | ||
Amsterdam, Plesmanlaan | ||
Amsterdam, Westmallepad | ||
Amsterdam, Brusselsingel | ||
Amsterdam, Hageland | ||
Amsterdam, Antwerpenbaan | ||
Amsterdam, Louweshoek |
Geschiedenis
Lijn 61 was een nieuwe lijn bij het ingaan van de dienstregeling per 1 januari 2012. Op die datum werden er flinke aanpassingen gemaakt in het busnet in Nieuw-West. Lijn 61 was bedoeld om de nieuwe lijn 69 te versterken.
Per 14 december 2014 begon de zaterdagdienst niet meer om 9:00 uur, maar al om 6:30 uur. Daarentegen vervielen alle ritten op zondag. Ook kwam vanaf die datum de halte Barajasweg (gelegen tussen Station Sloterdijk en Plesostraat) te vervallen.