Lijn 4 Leiden Station - Gouda Station
Voormalige buslijn 4 | |
Vervoerder(s) | Citosa (... - 1969), WN (1969 - 1970) |
Regio | Midden-Holland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 30 mei 1970 |
Opvolger(s) | 7, 8, 9 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 4 reed van Leiden via Hazerswoude, Boskoop en Waddinxveen naar Gouda of van Leiden via Kouderkerk a/d Rijn, Alphen a/d Rijn, Zwammerdam, Bodegraven en Reeuwijk naar Gouda.
Allebei de routes werden 1x/uur bediend. De ritten lagen in werkelijkheid 20 minuten uit elkaar, in Gouda lagen deze 45 minuten uit elkaar.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Leiden, Station | ||
Leiden, Oranjeboomstraat | ||
Leiderdorp, Leiderdorpse Brug | ||
Zoeterwoude-Rijndijk, Hoge Rijndijk | ||
Zoeterwoude-Rijndijk, Oranjelaan | ||
Hazerswoude-Rijndijk, Kippebrug | ||
Hazerswoude-Rijndijk, Gemeneweg | ||
Hazerswoude-Rijndijk, Maria's Hoeve | ||
Hazerswoude, Watermolen | ||
Hazerswoude, Dorp | ||
Hazerswoude, Driesprong | ||
Boskoop, Kooman | ||
Boskoop, Hoofdkantoor | ||
Boskoop, Centrum | ||
Boskoop, Zuidkade / Gemeentebedrijven | ||
Waddinxveen, Kon. Wilhelminaplein | ||
Waddinxveen, Brederodelaan | ||
Waddinxveen, Station | ||
Waddinxveen, Oranjelaan | ||
Waddinxveen, Woningbouw | ||
Gouda, Gouwebrug | ||
Gouda, Leyland Verheul | ||
Gouda, Parallelweg | ||
Kouderkerk a/d Rijn, Hoge Rijndijk | ||
Kouderkerk a/d Rijn, Zwanendrift | ||
Alphen a/d Rijn, Avifauna | ||
Alphen a/d Rijn, Handelsraad | ||
Alphen a/d Rijn, Zwembad | ||
Alphen a/d Rijn, Station | ||
Zwammerdam, Korenmolen | ||
Zwammerdam, Herngreen | ||
Zwammerdam, Dorp | ||
Zwammerdam, Shell Station | ||
Bodegraven, Station | ||
Bodegraven, Dronenweg | ||
Reeuwijk, FINA-station | ||
Reeuwijk, Straatweg 105 | ||
Reeuwijk, Brug | ||
Gouda, Villa Breevaart | ||
Gouda, Sint Jozef | ||
Gouda, Station |
Geschiedenis
In de dienstregeling 1964/1965 en dienstregeling 1968/1969 werd van maandag t/m zaterdag overdag nog 2x/uur gereden tussen Leiden en Alphen a/d Rijn. De doorgaande ritten bedienden dan 1x per 2 uur de tak via Zwammerdam of de tak via Waddinxveen.
Op 31 mei 1970 werd deze lijn opgeheven. Alle ritten en delen van de routes werden overgenomen door de nieuwe lijnen 7, 8 en 9.