Lijn 26 Utrecht CS Jaarbeurszijde - Vleuten Veldhuizerweg
Buslijn 26 | |
Vervoerder(s) | U-OV (Qbuzz) |
Concessie | Regio Utrecht |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Utrecht |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro |
Rijdt sinds | 8 december 2013 |
Voorganger(s) | 26 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur (zomer) |
Dal | 4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur (zomer) |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 2x/uur (zomer) |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 26 rijdt station Utrecht Centraal via Leidsche Rijn en Terwijde naar Vleuten.
Route
Halte | ||
Utrecht, CS Jaarbeurszijde | ||
Utrecht, Jaarbeursplein | ||
Utrecht, Graadt van Roggenweg | ||
Utrecht, Overste den Oudenlaan | ||
Utrecht, 24 Oktoberplein | ||
Utrecht, Infocentrum Leidsche Rijn | ||
Utrecht, Burgemeester Verderlaan | ||
Utrecht, Archeologiepark | ||
Utrecht, Klifrakplantsoen | ||
Utrecht, Kreekraklaan | ||
Utrecht, De Woerd | ||
Utrecht, Tweede Westerparklaan | ||
Utrecht, Het Zand | ||
Utrecht, Station Terwijde | ||
Utrecht, Parkzichtlaan | ||
Vleuten, Stroomrugbaan | ||
Vleuten, Boterbloemsingel | ||
Vleuten, Rivierkom Zuid | ||
Vleuten, Veldhuizerweg |
Geschiedenis
Vanaf 8 december 2013 werd de exploitatie overgenomen door Qbuzz, als winnaar van de nieuwe concessie Regio Utrecht. De diensten worden gereden onder de naam U-OV.
De huidige lijn 26 werd geknipt bij Utrecht Centraal: het traject van/naar Overvecht kreeg het nieuwe lijnnummer 16, terwijl het traject van/naar Vleuterweide het 'lijnnummer 26' behield. Het eindpunt van deze nieuwe lijn 26 kwam te liggen aan de Jaarbeurszijde van Utrecht Centraal. Hierdoor kwam de halte Westplein te vervallen. Ook de halte 'Utrechtseweg' werd opgeheven, deze lag te dicht bij station Terwijde. Richting Utrecht werd de halte Overste den Oudenlaan toegevoegd. De halte Rivierkom Noord werd hernoemd naar Boterbloemsingel.