Lijn 3 Arnhem, Malburgen-Oost - Alteveer
Voormalige trolleylijn 3 | |
Vervoerder(s) | GVA |
Regio | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Arnhem |
Materieel | Onbekend |
Periode | t/m 16 december 1977 |
Opvolger(s) | 3 |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur |
Dal | 6x/uur |
Avond | 4x/uur |
Zaterdag | 6x/uur |
Zondag | 4x/uur |
Lijn 3 is een voormalige trolleylijn in Arnhem tussen Malburgen-Oost, het station en Alteveer.
Route
Halte | ||
Arnhem, Kervelstraat | ||
Arnhem, Visserslaan | ||
Arnhem, Groene Weide | ||
Arnhem, De Monchyplein | ||
Arnhem, Parkstraat | ||
Arnhem, Schouwburg | ||
Arnhem, Velperplein | ||
Arnhem, Willemsplein | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Willemsplein | ||
Arnhem, Jacob Cremerstraat | ||
Arnhem, Graaf Ottoplein | ||
Arnhem, Graaf Lodewijkstraat | ||
Arnhem, Dalweg | ||
Arnhem, Heselbergherweg | ||
Arnhem, Gemeente Ziekenhuis | ||
Arnhem, Beethovenlaan | ||
Arnhem, Chopinstraat | ||
Arnhem, Openluchtmuseum / Dierenpark | ||
Arnhem, Sweelincklaan |
Geschiedenis
Oorspronkelijk reed lijn 3 de hele week door tot circa 20:00 elke tien minuten. Op 5 oktober 1969 ging de buslijn op zondag overdag terug naar een kwartierdienst. Vanaf 23 mei 1971 ging de buslijn van maandag tot en met zaterdag al rond 18:00 terug naar een kwartierdienst.
In het hoogseizoen reed lijn 3 van zondag tot en met vrijdag elke vijf minuten tussen station Arnhem en het Openluchtmuseum. Wanneer deze hoogfrequente zomerdienst gestopt is, is niet duidelijk, maar hij werd voor het laatst vermeld in de dienstregeling van 26 mei 1968.
Lijn 3 onderging een grote wijziging op 17 december 1977. In Arnhem-Zuid werd de buslijn doorgetrokken naar de wijken Het Duifje en Immerloo. De bediening van Het Duifje werd overgenomen van lijn 4; de bediening van Immerloo was nieuw. In Arnhem-Noord kreeg lijn 3 een nieuwe aftakking naar 't Cranevelt. Van maandag tot en met zaterdag overdag ging lijn 3 achtmaal per uur rijden, waarbij de aftakkingen aan beide uiteindes alternerend aangedaan werden.