Lijn 132 Lier Veemarkt - Boom Station
Versie door Dominogold (overleg | bijdragen) op 29 dec 2022 om 19:03
Voormalige buslijn 132 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Entiteit | Antwerpen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Van Hool newA600, Mercedes-Benz Conecto |
Periode | ...- t/m 31 december 2022 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/woensdag |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 132 reed van Lier via Lint, Kontich en Reet naar Boom.
Dienstregeling
- In zowel de ochtend- als middagspits reed een aantal ritten in beide richtingen.
- In de ochtendspits, in de schoolperiode, reed één rit verder naar Reet Rozenlaan en in de middagspits kwam één rit vanaf Reet Rozenlaan.
- Op woensdag reden een aantal ritten rond het middaguur in plaats van in de middagspits.
Route
Halte | ||
Lier, Veemarkt | ||
Lier, Kluizenplein | ||
Lier, Molenstraat | ||
Lier, Leopold III-laan | ||
Lier, Markt | ||
Lier, Kliniek | ||
Lier, Rolwagenstraat | ||
Lier, Station | ||
Lier, Baron Opsomerlaan | ||
Lier, Dungelhoeff | ||
Lier, Sint-Annastraat | ||
Lier, Dennenlaan | ||
Lier, Oudstrijderslaan | ||
Lier, Maaikeneveld | ||
Lier, Hulststraat | ||
Lint, Trommelbaan | ||
Lint, Haakveld | ||
Lint, Zevenhuizenstraat | ||
Lint, Bouwenstraat | ||
Lint, Brouwerijstraat | ||
Lint, Kerk | ||
Lint, Kasteelplein | ||
Lint, Reynaertshof | ||
Kontich, Hoge Akker | ||
Kontich, Elshagenlaan | ||
Kontich, Weg op Lint | ||
Kontich, Station | ||
Kontich, Weg op Lint | ||
Kontich, Hof van Spruytlaan | ||
Kontich, Koningin Astridlaan | ||
Kontich, Hofstraat | ||
Kontich, Duivenstraat | ||
Kontich, Edegemsesteenweg | ||
Kontich, Kerk | ||
Kontich, Kruisstraat | ||
Kontich, Rubensstraat | ||
Kontich, Sint-Ritakerk | ||
Kontich, Mandoersebeek | ||
Kontich, Pannebossen | ||
Kontich, Keizershoek | ||
Kontich, Pierstraat | ||
Reet, Expressweg | ||
Reet, De Vaeren | ||
Reet, Donkerstraat | ||
Reet, Kerk | ||
Reet, Beukendreef | ||
Reet, Kerremansstraat | ||
Reet, Nachtegaalstraat | ||
Boom, Pastorijstraat | ||
Boom, Kerkhof | ||
Boom, Kortestraat | ||
Boom, Conscienceplein | ||
Boom, Guido Gezellestraat | ||
Boom, RMS 2 | ||
Boom, Voetballersstraat | ||
Boom, De Schorre | ||
Boom, Kerkhofstraat | ||
Boom, Antwerpsestraat | ||
Boom, Advokaatstraat | ||
Boom, Emile Vanderveldestraat (Colonel Silvertopstraat) | ||
Boom, Emile Vanderveldestraat (Frans de Schutterlaan) | ||
Boom, Vrijheidstraat | ||
Boom, Station | ||
Boom, Advokaatstraat | ||
Boom, Beukenlaan | ||
Boom, Van Leriuslaan | ||
Boom, Van Arteveldenstraat | ||
Boom, Meiklokstraat | ||
Reet, Rozenlaan |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In de dienstregeling 2006 reden meer ritten en meestal reden deze ritten in beide richtingen slechts op een deel van het traject. Ook bestond in deze dienstregeling een marktbus tussen Lier en Kontich op donderdag.
Op 23 april 2019 kwam de halte Markt in Boom te vervallen. Omdat de vervangende halte niet op de route ligt, kan deze halte niet meer bediend worden.